دیار مهر http://deyaremehr.ir وبگاه فرهنگی اجتماعی خبری Tue, 17 Oct 2017 13:28:41 +0330 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.2 بدون شرح! (کاریکاتور) http://deyaremehr.ir/52317 http://deyaremehr.ir/52317#respond Tue, 17 Oct 2017 13:28:41 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=52317 بدون شرح : اثر سید قاسم حسینی

]]>
http://deyaremehr.ir/52317/feed 0
گاز ، توسعه و زخمی که می ماند… + تصاویر http://deyaremehr.ir/52306 http://deyaremehr.ir/52306#respond Mon, 16 Oct 2017 13:41:42 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=52306 در گذشته ای نه چندان دور ، آن روزهایی که روستا ، روستا بود و اینقدر رنگ و بوی آهن و سیمان نگرفته بود شاید رسیدن به امکانات زندگی آسان برای مان آرزویی محال می نمود.

آرزوهایی که به لطف زمان ، این روزها ابزار پیش پا افتاده ای هستند که زندگی بدون آن ها را محال می پنداریم.

البته رسیدن به این سطح از زندگی همیشه خوشایند نبوده و گاه برایشان هزینه های گزافی پرداخته ایم  که گاهی غیر قابل اجتناب و ناگزیر بوده است.

این روزها در پرده ای تازه از توسعه ، روستایی که روزی گرمایش زمستانش و آتش زیر اجاقش را از خشکیده های درخت و… مهیا می نمود دارد صاحب گاز شهری می شود.تغییری که زخم عمیق و البته به ظاهر خوشایندش بر پیکر خیابان ها و کوچه های روستا را می توان حس کرد. گرد و غباری که برمی خیزد ، چاله هایی که متولد می شوند و … همه و همه هزینه هایی است که با مرور زمان یا التیام می بخشند و یا به آن ها عادت می کنیم. هزینه هایی که باید برای توسعه بپردازیم

اما این مهمان تازه بیشتر از زخم ها ، زخمی افزون نیز بر تن طبیعت بی رمق مان گذاشته ، زخمی کاری که نه قابل پذیرش است و نه غیر قابل اجتناب . تخریب بی رویه طبیعت شمال روستا را به هیچ بهانه ای نمی توان پذیرفت .هزینه ای که شاید بتوان از آن بوی سودجویی و منفعت طلبی هم استشمام کرد.

شرکت محترم پیمانکار ، درست مسیری را برای عبور خط لوله خود انتخاب کرده است که تجاوزی دوگانه را موجب می شود، تجاوز به حریم جاده و مهم تر از آن تجاوز به طبیعت.

تپه هایی که سرسبزی شان صفای بهاری جاده ورودی روستا بود ، به لطف ایشان تخریب و چهره ای خشن و نا زیبا از آن به جا مانده است. در حالی که می شد مثل بسیاری از پروژ های کلان  ، زمین مورد نظر در قسمت شرقی جاده خریداری – در نقاطی که زراعی است و مالک حقیقی دارد- و مورد استفاده قرار گیرد.

دردناک تر از این اقدام سکوت عجیب مسئولین در برابر این اقدام است . این که چگونه توانسته اند مجوز این اقدام را از منابع طبیعی اخذ کنند خود سوالی است که باید حتما پاسخی برایش پیدا شود.

علاوه بر منابع طبیعی در این مورد به خصوص مسئولین محلی هم در انجام وظایف اخلاقی خود کوتاهی کرده اند ، گویی اینکه اخذ مجوز از ارگان های مربوطه مسئولیت قانونی را از عهده ایشان ساقط کند ولی انتظار می رفت برای حفظ طبیعت خیلی زودتر از این موضوع پیگیری می شد.

حالا اما شاید برای نجات تپه های پر از خاطره آن منطقه دیر شده باشد اما شاید بتوان از ظرفیت این شرکت ها برای بهینه کردن و ترمیم آن منطقه استفاده کرد.

 

 

]]>
http://deyaremehr.ir/52306/feed 0
واژگونی یک کامیون موجب انسداد مسیر فاریاب به طلحه شد +جزئیات و تصاویر http://deyaremehr.ir/52298 http://deyaremehr.ir/52298#respond Fri, 13 Oct 2017 07:52:20 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=52298 دیار مهر : واژگونی یک کامیون موجب انسداد مسیر فاریاب به طلحه شد.

به گزارش دیار مهر : اوایل دیشب واژگونی یک دستگاه کامیون حامل قصب (خرمای زاهدی) در مسیر طلحه به فاریاب موجب انسداد  جاده شده است.

بنا بر گفته حاضران ،راننده این کامیون به علت عرض کم جاده  و هنگاه فرار از برخورد با کامیونی دیگر که در حال تردد از محور روبرو بوده ، کنترل وسیله نقلیه را از دست داده و درست در عرض جاده واژگون می شود.

خوشبختانه این حادثه تلفات جانی در پی نداشته است ، اما عابران دیگر مجبور بودند برای عبور از شانه خاکی جاده استفاده کنند.

محور فاریاب به طلحه ، از سال های گذشته به علت ترافیک بالا و عرض کم شاهد حوادث متعدد بوده است ، اگر چه قسمتی از آن در سال های گذشته تعریض شد اما بخشی دیگر کماکان به حال خود رها شده است و عدم وجود علائم هشدار دهنده در آن قسمت بر خطرات آن افزوده است.

تا لحظه درج این خبر هنوز هم جاده مسدود است 

عکس و خبر : عماد آریس

]]> http://deyaremehr.ir/52298/feed 0 گزارش عملکرد یکساله دهیاری شاهیجان + عکس http://deyaremehr.ir/52271 http://deyaremehr.ir/52271#respond Mon, 09 Oct 2017 05:08:05 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=52271 روز  ملی روستا وعشایر فرصت مغتنمی است که با بررسی عملکرد یکساله  دستگاههای اجرایی در روستاها به تقویت نقاط قوت ورفع نقاط ضعف وبرنامه ریزی وتدارک جدی تری برای تدوین برنامه های به مراتب بهتر واجرایی تر برای خدمت رسانی بهتر به مردم شریف میهن عزیزمان ایران در روستا ها ولو در دورافتاده ترین نقاط باشیم.

در این راستا دهیاری شاهیجان(تاسیس سال ۱۳۸۵) با درک شرایط مکانی وزمانی وبا تمام توان واستعداد خود وبا استفاده از ظرفیت های موجود در کلیه دستگاه ها به منظور نیل به زیباترین وبهترین نوع خدمت به اهالی شریف روستای شاهیجان کمر همت بسته ودر چارچوب سیاستهای کلی دولت ونظام برای خدمت رسانی بهینه به مردم روستا وایجاد فضا وتسهیلات لازم جهت زندگی راحت وآسوده ودرنهایت ماندگاری در روستا اقدامات شایسته ای را انجام داده است که اگر چه قابل مقایسه با سالهای قبل نبوده و به مراتب بیشتر وبهتر می باشد اما هنوز هزار راه نرفته وهزار کار نکرده هست که می بایست با تمام وجود تلاش کرد تا شاید به سرمنزل مقصود رسید .

 

در ادامه چند مورد از فعالیت های دهیاری شاهیجان در سال ۹۶-۹۵ را خواهید دید:

 

۱-پیگیری تکمیل خانه عالم با اعتبار ۴۰۰ میلیون ریال که توسط سازمان تبلیغات انجام شد.

 

۲-پیگیری تکمیل کتابخانه با اعتبار ۳۰۰ میلیون ریال که با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد انجام شد.

 

۳-احداث انبار

۴-احداث پارک محله ای

 

۵-پیگیری تکمیل سالن فرهنگی روستا با اعتبار ۵۰۰ میلیون ریال با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد

۶-جدول گذاری و زیر سازی دو کیلومتر کمربندی و معابر روستا عرض ۸ متر

-برگزاری مسابقات فوتبال پیشکسوتان و فوتسال جام  فجر امید

۸-راه اندازی مجدد پست بانک

۹- برگزاری جلسات متعدد و همکاری درمراسمات فرهنگی،مذهبی و ملی در روستا

 

*جلسه با همکاران در بیمه بنیاد خیر و برکت

 

*جلسه با همکاران در صندوق خرد بانوان روستایی

*برگزاری نشست مشترک شورا و دهیاری با مردم روستا

 

*برگزاری جلسه با گروه فعالین اجتماعی

*مشارکت در سرشماری  نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵

 

*برگزاری مجمع هم اندیشی نخبگان در بوشهر

 

*همکاری در پروژه مهر و آغاز سال تحصیلی سال ۱۳۹۵

 

*همکاری در برگزاری مراسم دهه محرم و صفر

 

پیگیری ها:

 • پیگیری آنتن دهی تلفن همراه
 • پیگیری اینترنت روستا
 • پیگیری ترمیم خط انتقال آب روستا به طول دو کیلومتر که توسط آبفار انجام شد.
 • پیگیری توسعه شبکه برق به طول ۴۰۰ متر فشار ضعیف که توسط اداره برق انجام شد.
 • کمک به باشگاه فرهنگی ورزشی ایرانجوان
 • کمک به دبستان ابونصر
 • کمک به مسجد و حسینیه

تنظیم: روابط عمومی دهیاری شاهیجان

]]>
http://deyaremehr.ir/52271/feed 0
والفجر طلحه قهرمان جام حذفی فوتبال بخش بوشکان + عکس http://deyaremehr.ir/52242 http://deyaremehr.ir/52242#respond Mon, 09 Oct 2017 04:36:22 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=52242 والفجر طلحه قهرمان مسابقات فوتبال جام حذفی بخش بوشکان شد.

به گزارش دیارمهر در دیدار نهایی این مسابقات دوتیم از طلحه، والفجر و دیارمهر رو در روی یکدیگر قرار گرفتند که در نهایت والفجر توانست با نتیجه ۳ بر ۱ حریف خود را شکست دهد و عنوان قهرمانی این مسابقات را به خود اختصاص دهد.

 

عکس: هیئت فوتبال بخش بوشکان

]]>
http://deyaremehr.ir/52242/feed 0
عملکرد یکساله شرکت تعاونی دهیاری های بخش بوشکان+ تصاویر پروژه ها http://deyaremehr.ir/52219 http://deyaremehr.ir/52219#comments Sat, 07 Oct 2017 08:30:28 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=52219 ۱۵ مهرماه ، در تقویم ما به نام روز روستا ثبت شده است. روستایی که کلام و شعار محور توسعه است و بنیان تولید پایدار ، روستایی که هر روز چشم انتظار خدمتی دیگر و حمایتی بیشتر برای توسعه پایدار است روستایی که این روزها با برنامه ویژه دولت شاهد تقویت و توسعه زیرساخت های لازم برای مردمان نجیب و ساده زیست آن هستیم.

ما در شرکت تعاونی دهیاری های بخش بوشکان بر آن شده ایم تا به این شعار ها در حد بضاعت خویش جامه ی عمل بپوشانیم و گامی هر چند کوچک در مسیر توسعه و بالندگی این صمیمی ترین ، تقسیم جغرافیایی ایران برداریم 

از این رو ضمن تبریک روز روستا به روستا نشینان  عزیز و خدمتگزاران به آنها ، گزارشی از روند تشکیل و انجام پروژه های این شرکت به محضرتان تقدیم می داریم.

شرکت تعاونی دهیاری های بخش بوشکان تحت شماره ۱۵۱۹ وشناسه ملی ۱۰۸۶۱۰۶۳۰۵۴ درمورخ ۱۳۸۸/۰۳/۲۴  به ثبت رسید. در ابتدای تأسیس، شرکت تعاونی متشکل از ۷ عضو از دهیاری های بخش بوشکان و دارای ۳۵ سهم به ارزش ریالی ۱۰۵۰۰۰۰۰ریال بوده است اما در حال حاضر با افزودن ۳ دهیاری دیگر به مجموعه شرکت تعاونی، دارای ۱۰ عضو  و  ۱۰۰سهم به ارزش هر سهم ۳۰۰۰۰۰ریال می‎باشد که هر عضو ۹ سهم را دارا هستند.

تفاوت این شرکت ها با شرکت های دیگردراین است که سودی که شامل شرکت می شودبه دست افرادنمی افتدکه با آن ثروت بیندوزند بلکه دراختیاردهیاری ها به عنوان یک نهاد مردمی قرارمی گیردکه صرف عمران و آبادانی و فرهنگ سازی روستاهای کشورعزیزمان ایران می شود پس شایسته است این شرکت هاتحت حمایت بیشتری ازطرف دولت قرارگیرند.

اکنون نیزضمن تقدیروتشکر از همراهی وهمکاری های مسئولین محترم دفترامورروستایی واعضای تعاونی (دهیاران پرتلاش وخستگی ناپذیر بخش)،این شرکت توانسته است با اخذرتبه ۵ پیمانکاری در رشته راه وابنیه و شرکت درمناقصه های پروژه های عمران روستایی دربخش وحتی استان فرصت ایجاداشتغال پایداربرای روستاییان وخدمت رسانی بهتروبیشتربه روستاهارافراهم نماید.

باشدکه این اقدام باآینده نگری مسئولین محترم درزمینه واگذاری پروژه هابه اصلح ترین شرکت مستقردرروستا(یعنی همه ی شرکت های تعاونی دهیاری ها)همراه گرددوشاهدخدمات ارزنده ای درتمام زمینه هادرروستاهای محروم استان عزیزمان بوشهرباشیم. دولت نیزمی تواند با واگذاری طرح های هادی،طرح های احداث ساختمان،احداث راه های روستایی وسایرپروژه های عمرانی روستاها به این شرکت کمک نماید.

 

شرکت تعاونی دهیاری های بخش اهداف زیر را دنبال می کند:

الف) استفاده ازمشارکت های اقتصادی داخلی وخارجی جهت سرمایه گذاری درفعالیت های تولیدی، خدماتی، معدنی، کشاورزی، بهداشتی، اموزشی، رفاهی ونظایر آن ها.

ب) تلاش درجهت ایجاداشتغال مولدوپایدار.

ج)توسعه وگسترش فعالیت هابه منظورافزایش درآمدوارتقاء سطح معیشت وبهداشت ورفاه اهالی روستاها.

د) کمک به خودکفایی وتقویت بنیه اقتصادی نهاد دهیاری.

و) تسهیل درارایه خدمات واجرای پروژه های دهیاری ها.

 

عمده فعالیت های این شرکت در زمینه های زیر می باشد:

 • احداث ساختمان دهیاری ها
 • احداث بوستان های روستایی
 • برگزاری دوره های آموزشی شوراها، دهیاران و ذیحسابان استان بوشهر
 • زیرسازی، جدول گذاری و احداث پل در سطح روستاها
 • اجرای پروژهای منابع طبیعی:
 • جنگل کاری و کشت گیاهان دارویی
 • تهیه و نصب آبگرمکن های خورشیدی
 • احداث آب انبار
 • احداث هلالی آبگیر
 • احداث و ساماندهی محل دفن پسماند روستاهای استان بوشهر
 • احداث زمین چمن مصنوعی
 • اجرای خیابان

گوشه های از فعالیت یکساله شرکت تعاونی دهیاری های بخش بوشکان را در ادامه خواهید دید.

۱- احداث محل دفن پسماند مشترک روستایی در ۵ نقطه استان بوشهر ( بخش مرکزی دیر، بخش بردخون، بخش سعدآباد، بخش ارم و روستاهای محمود احمدی)

احداث مخازن دفن پسماند مشترک بخش  بردخون: ظرفیت ۶۵۰۰ مترمکعب

احداث ۱ کیلومتر جاده دسترسی محل دفن پسماند روستاهای بخش بردخون

حصارکشی: محل دفن پسماند روستاهای محمود احمدی تنگستان

۲- زیرسازی و حصارکشی زمین چمن مصنوعی روستای امام زاده

 

۳- احداث ساختمان دهیاری ها (روستای تنگزرد، بنارآزادگان و نظر آقا شهرستان دشتستان، عباسی شهرستان گناوه، عالی چنگی و پهلوان کشی تنگستان)

 ساختمان دهیاری نظر آقا با مساحت ۴۱۸ متر مربع

۴- بهسازی و حصار کشی زمین چمن مصنوعی روستای طلحه

 

۵- زیرسازی، جدول گذاری و احداث پل در سطح روستاها (روستاهای شاهیجان و طلحه)

 

زیرسازی و جدول گذاری خیابان روستای  شاهیجان به طول ۱۸۰۰ متر

زیرسازی و جدول گذاری خیابان روستای  طلحه به طول ۴۰۰ متر

زیرسازی و جدول گذاری خیابان روستای  طلحه به طول ۴۰۰ متر

۶- احداث سایت تولید کمپوست شاهیجان

 

۷- انتخاب تعاونی دهیاری های بخش بوشکان به عنوان برترین تعاونی استان بوشهر در سال های ۹۵ و ۹۶

 

 

]]>
http://deyaremehr.ir/52219/feed 1
تصاویر/ روزعاشورا در طلحه۲ http://deyaremehr.ir/52196 http://deyaremehr.ir/52196#respond Thu, 05 Oct 2017 15:13:38 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=52196 تصاویر روزعاشورا در سینیه امام خمینی طلحه

عکس: حسین کرمی

 

.

.

 

 

 

]]>
http://deyaremehr.ir/52196/feed 0
تصاویر/ عاشورای حسینی در شهر بوشکان http://deyaremehr.ir/52188 http://deyaremehr.ir/52188#respond Mon, 02 Oct 2017 14:58:14 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=52188

همزمان با فرا رسیدن دهمین روز از ماه محرم، روز عاشورای حسینی(ع) و با حضور دسته‌های مختلف عزاداری، مراسم عزای سرور و سالار شهیدان و یاران باوفای آن حضرت در شهر بوشکان برگزار شد.

به گزارش دیارمهر به نقل از بوشکان نیوز، همزمان با فرا رسیدن دهمین روز از ماه محرم، روز عاشورای حسینی(ع) و با حضور دسته‌های مختلف عزاداری، مراسم عزای سرور و سالار شهیدان و یاران باوفای آن حضرت در شهر بوشکان برگزار شد.

در این مراسم هم مردم اهل بوشکان شرکت می‌کنند و عاشقان و دوستداران پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع) گرانقدر آن حضرت، در مسیر عبور دسته‌جات قرار گرفته‌ و با زدن بر سر و سینه خود و گریه برای آن امام شهید، عزاداران را همراهی می‌کنند.

برگزاری مراسم روز عاشورا در شهر بوشکان شور و حال خاصی دارد و دسته‌های عزاداری با جمع شدن در کنار بقعه امامزاده محمد به عزاداری می پردازند. امسال نیز همچون ادوار گذشته اینچنین عزاداری کردند و سپس برای برپایی نماز عاشورا راهی مسجد رسول اکرم(ص) و حسینیه ابوالفضل(ع) شدند.

پخش شربت، شیرینی و دیگر نذورات نیز از مراسماتی است که مردم شهر بوشکان در حین عزاداری و در مسیر حرکت عزاداران آن را انجام می‌دهند.

همچنین شب گذشته و امروز مسجد رسول اکرم(ص)، حسینیه ابوالفضل(ع) و مجالس روضه خوانی در منازل برخی از مردم در شهر بوشکان شاهد برپایی آیین‌های ویژه شب و روز تاسوعا و عاشورا بوده است و سخنران و مداحان در قالب روضه خوانی و مرثیه سرایی جلوه‌هایی از مصیبت بزرگ خاندان اهل بیت(ع) در حادثه کربلا را برای مردم تشریح کردند.

عکس و گزارش از ایوب نیکنام
]]>
http://deyaremehr.ir/52188/feed 0
تصاویر/ محرم در طلحه ۱ http://deyaremehr.ir/52169 http://deyaremehr.ir/52169#respond Mon, 02 Oct 2017 09:25:41 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=52169 محرم در طلحه ۱

عکس: دیارمهر/ حسین کرمی

]]>
http://deyaremehr.ir/52169/feed 0
بازگشایی مدارس و بازدید بخشدار از مدارس بخش بوشکان + عکس http://deyaremehr.ir/52136 http://deyaremehr.ir/52136#respond Sat, 23 Sep 2017 14:52:16 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=52136 به گزارش دیارمهر، در نخستین روز مهرماه و بازگشایی مدارس، بخشدار بوشکان از دو مدرسه بشارت کلمه و شهید آیت بوشکان بازدید کرد.

 

]]>
http://deyaremehr.ir/52136/feed 0
بوی ماه خاطره ها/ سهراب فرخی http://deyaremehr.ir/52127 http://deyaremehr.ir/52127#comments Thu, 21 Sep 2017 08:53:06 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=52127 صدای خش خش قدمهای مهربانو که سلللانه سلللانه دمپاییِ لاانگشتی اش را به زمین میکشد تا یکجایی این نزدیکی ها رهایش کند و کفش هایش را به پا کند، بگوش میرسد.
تابستون نفس هاش به شماره افتاده و دیگر رمقی برای آنکه عرق کسی رو در بیاره نداره،
از شرجی و گرما و افتو جججرنگ و تش باد و عرقسوز و …. تنها تَرْتِ خرمایِ رویِ سکونی و چندتا بلِ تنباک تویِ انباری به یادگار مونده.
نزدیکه روزایی که مادر جان صبح ها نمدِ رنگ و رو رفته ای که سه چهار جاش جایِ خرنگِ تشِ افتادهء سرِ قلیونِ باباست و همین براش از هر هزارشونهء با تراکمِ بالایِ دوهزاری ارزشمندترش کرده رو توی برافتویی پهن کنه و بساطِ چای و صبحونه ش رو ببره پای دیوار.

و این هاا همه یعنی مهر از راه رسیده است.

از مهرِ بی مههههرِ نودویک که بگذریم هممیشه مهرماه رو دوست داشتم

اول مهر، روزِ سالْ تحویلِ تحصیلی بود وبرای ما روزِ عیدِ دید وبازدید ودیدارِ دوبارهء دوستا و همکلاسیا
و من…

با اومدن مهر قطاری از خاطرات روزهای شیرین مدرسه در ذهنم صف میکشه ودلم تنگ میشه

دلم تنگ میشه برا اون روزا
دلم تنگ میشه برای بوی کتاب و دفتر نو ، وقتی کتابا رو میدادن وسطش رو باز میکردم وصورتم رو میذاشتم بینشو کتابو می بستم واونوقت از عمق جان بو میکشیدم

دلم تنگ میشه برای گچکی که اول صبح روی حوض آب دبستان مالک اشتر بسته بود.
دلم تنگ میشه برای رضای اسدی و اسپرغم، امرالله رشیدی و درخشان، برای آمحمد موسوی و زنگنه شاهروبندی و حسن جلالیان، آحیدر و مصطفی فرخی و غلامپور، دلم لک میزنه برای اسفندیار محمودی و محمد غلامی و سلیمی ،محمود دانا و رسول خرم و اثنی عشریِ اون روزا…

دلم برای شیشهء ویمتویی که با گونی برام جلدش کرده بودن تا مثلا دو ماه اول سال رو بهم اب خنک بده و سه سال داشتم و فقط جلدش عوض میشد تنگ میشه

دلم برای ساعتای خوش ورزش و مسابقات کلاسی و اجرای نمایش های مناسبتی تنگ میشه.ِ

دلتنگ کاردستی هایی میشم که بابام با ظرافت و علاقه برام درست میکرد و من پیش بچه ها پزش رو میدادم.

دلم تنگ میشه برای مسیر خونه تا مدرسه ،چکمه های لاستیکی که تهش سوراخ بود و کوچه های خاکی که بعد بارون پر بود از آب و گل و گاها حتی شلی که برای اندود کردن پشت بامها اماده شده بود و باز کردن راهی برای رد شدن سخت میشد.

دلم برای پیرهن پِتْ و آزارو که بعضا چهارسال داشتیم و پاره نمیشد، برای کاپشن رنگ و رو رفتهء طرح خلبانیم که سه سال آخری که میپوشیدمش زیپش خراب بود ،برای کفشای دی اچ و دنلاپ و …. تنگ میشه

فکر میکردیم هیچ استرسی توی دنیاا از حول و هراس کلاسبندی و اینکه با اونی که میخای توی یه کلاس بیفتی بالاتر نیست.
گاهی میشد که دوماه از سال میگذشت و تاااااازه نفری بیست و پنج تومن جمع میکردیم و میدادیم به یکی از معلما تا برامون پرگار و یا دفتر دوخط بیاره و اون روزا چقققدر کند میگذشت تا خریدمون دستمون میرسید

تمام عششقمون این بود ک زودتر بزرگ شیم کلاس پنجم برسیم تا امتحان نهایی رو فاریاب بدیم یا برای گرفتن عکس …

خوبیش به این بود که وقتی معلم موضوع اولین انشای سال رو «تابستان خود را چگونه گذراندید؟» اعلام میکرد انشاها تقریبا همگی یکسان بود و همه مون تابستون رو توی کُرزهء تنباک و ناخونک و باغ و یا شاید مکتبِ آخوند حسین بودیم

مهر اون سالها فک کنم یه مهری دیگه داشتن
صف صبحگاهی و قرائت قران و پرچمش شور دیگه ای داشت

حال و هوای اول مهر اون سالای بی دغدغهء کودکی رو با هییچ لذتی نمیشه عوض کرد و یاداوری حس و حال اون روزها و ساعات توی هر سنی که باشیم برامون شیرین و خاطره انگیزه

جای همممهء عزیزای دلی که مهرماهمون رو باهاشون شروع میکردیم خاالی
دلتون شاد

 

سال تحصیلی جدید بر همممهء دانش اموزان و اساتید گرانقدر مبارک

دیارمهر/ سهراب فرخی- شهریورماه ۹۶

]]>
http://deyaremehr.ir/52127/feed 1
تصاویر/ برداشت لیمو در طلحه http://deyaremehr.ir/52106 http://deyaremehr.ir/52106#respond Thu, 21 Sep 2017 08:21:33 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=52106 عکس: حسین کرمی

شهریورماه ۹۶

 

 

]]>
http://deyaremehr.ir/52106/feed 0
افتخار آفرینان دو بخش بوشکان و ارم در کنکورسراسری، کارشناسی ارشدو دکتری تخصصی http://deyaremehr.ir/52103 http://deyaremehr.ir/52103#respond Mon, 18 Sep 2017 15:25:58 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=52103 نتایج کنکور سراسری، کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی سال ۱۳۹۶، تاکنون نتایح مسرت بخش زیر توسط فرهیختگان دو بخش ارم و بوشکان به دست امده است.
به همه این عزیزان، خانواده های محترمشان و همدیاران ارجمند تبریک می گوییم. موفقیت روزافزون این نخبگان همدیاری را آرزو داریم.
🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

🔵 مقطع کارشناسی:

۱- آقای شهریار میرزایی
فرزند منوچهر
از طلحه
رشته پزشکی
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

۲- خانم میترا مختاری
فرزند بهادر
از فاریاب
رشته پزشکی
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

۳- خانم نیلوفر محمدی
فرزند داریوش
از تنگ ارم
رشته مهندسی مکانیک
دانشگاه تهران

۴- خانم معصومه پاکار
فرزند حسن
رشته مهندسی معماری
دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران

۵- آقای ایوب جوکار
فرزند ابراهیم
از تنگ زرد
رشته مهندسی مکانیک
دانشگاه خلیج فارس بوشهر

۶- آقای محمد محبی
فرزند حمید
از طلحه
رشته مهندسی نفت
دانشگاه خلیج فارس

۷- خانم فائزه دانا
فرزند ابراهیم
از کلمه
رشته مهندسی علوم باغبانی
دانشگاه خلیج فارس

۸- آقای محمد هادی یوسفی
فرزند شهرام
از فاریاب
رشته مهندسی دریا
دانشگاه خلیج فارس بوشهر

۹- نرجس شکاری
فرزند محمود شکاری
از طلحه
رشته حسابداری
دانشگاه خلیج فارس بوشهر

۱۰- خانم اعظم بهرامی
فرزند فیروز
از کلمه
رشته زیست شناسی
دانشگاه سمنان

۱۱- خانم حکیمه صفری
فرزند اصغر
از کلمه
رشته آموزش ابتدایی
دانشگاه فرهنگیان(تربیت معلم) بنت الهدی بوشهر

۱۲- خانم شهریاری
فرزند حاج اسماعیل
از طلحه
رشته مدیریت بازرگانی
دانشگاه خلیج فارس

۱۳- آقای کاوه آذر نسب
فرزند حسین
از فاریاب
دبیری زیست شناسی
دانشگاه فرهنگیان(تربیت معلم) اصفهان

۱۴- خانم فاطمه عبدویی
فرزند یوسف
ار تنگ زرد
دبیری زیست دانشگاه فرهنگیان(تربیت معلم)اصفهان

۱۵- آقای سروش نیکنام
فرزند اصغر
از تنگ ارم
تکنسین اتاق عمل
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

۱۶- آقای آرمان رضایی
فرزند غلامرضا
از تنگ ارم
رشته مهندسی برق
دانشگاه خلیج فارس

۱۷- آقای حسین نجفی
فرزند حمید
از تنگ ارم
رشته مهندسی نفت
دانشگاه خلیج فارس

۱۸- آقای فرهاد هاشم زاده
فرزند احمد
از تنگ ارم
رشته بهداشت حرفه ای
دانشگاه علوم پزشکی شیراز

۱۹- خانم سمانه رحیمی
فرزند موسی
از تنگ ارم
رشته مهندسی معماری
دانشگاه خلیج فارس

۲۰- خانم اسما زندوی
فرزند نامدار
از تنگ ارم
شته مامایی
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

 

🔵 مقطع کارشناسی ارشد:

۱- آقای حسین شجاعی
فرزند غلامرضا
از کلمه
کارشناسی ارشد
رشته مهندسی مکانیک
دانشگاه خلیج فارس

۲- آقای مجتبی طهماسبی
فرزند علی
از فاریاب
کارشناسی ارشد
رشته مهندسی شیمی
دانشگاه خلیج فارس بوشهر

🔵 مقطع دکترای تخصصی:

۱- آقای احمد ملاکی
فرزند کهزاد
از فاریاب
مقطع دکترای تخصصی(phd)
رشته جامعه شناسی گرایش توسعه اجتماعی دانشگاه تهران

۲- خانم شهلا محسنی فرد
فرزند بهرام
از طلحه
مقطع دکترای تخصصی(phd)
رشته مهندسی برق مخابرات
دانشگاه شهید بهشتی تهران

۳-آقای محمدجواد طهماسبی
فرزند حمزه
از فاریاب
مقطع دکترای تخصصی(phd)
رشته تربیت بدنی گرایش مدیریت ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز

۴- آقای مصطفی زارعی
فرزند حاج علی
از کلمه
مقطع دکترای تخصصی(phd)
رشته حقوق،گرایش حقوق بین‌الملل
دانشگاه پیام نور تهران

🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹
مطمینا این لیست تنها شامل بخشی از قبولی های دو بخش در کنکورهای سالجاری است و با دریافت خبر قبولی سایر عزیزان این لیست تکمیل تر خواهد شد.

تهیه و تنظیم: دکترمحمدمهدی دانا

]]>
http://deyaremehr.ir/52103/feed 0
سارقان محتویات ترانس برق تونل پیامبر اعظم دستگیر شدند http://deyaremehr.ir/52099 http://deyaremehr.ir/52099#respond Fri, 15 Sep 2017 06:14:47 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=52099  

فرمانده انتظامی شهرستان تنگستان گفت: سارقان محتویات ترانس برق تونل پیامبر اعظم دستگیر شدند.

به گزارش دیارمهر به نقل از  مهر، سرهنگ جوشن سهرابی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی وقوع تخریب و سرقت محتویات داخل ترانس برق تونل پیامبر اعظم در محور مواصلاتی اهرم به سمت کلمه و ایجاد خاموشی در منطقه، ماموران انتظامی شهرستان با تشکیل اکپی اقدامات خود را در این خصوص آغاز کردند.

وی خاطرنشان کرد: تکنسین‌های اداره برق هر دو شهرستان تنگستان و دشتستان در کمترین زمان ممکن در برقراری ارتباط و رفع نقص قطعی و خاموشی ایجاد شده اقدام کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان تنگستان اضافه کرد: با پیگیری ویژه موضوع و با انجام تحقیقات و تلاش ماموران پاسگاه انتظامی بخش بوشکان و پلیس آگاهی شهرستان دشتستان و همکاری ماموران انتظامی شهرستان در نهایت گروه ۲ نفره سارقین کمتر از ده ساعت دستگیر شدند.

سرهنگ سهرابی عنوان داشت: سارقین به همراه اموال مسروقه و یک دستگاه خودروی سواری پژو ۴۰۵ در شهرستان دشتستان شناسایی  و دستگیر شدند.

وی با اشاره به اینکه هر ۲ نفر متهم با هماهنگی و اخذ مجوز قضایی برای تحقیقات تکمیلی در اختیار پلیس آگاهی دشتستان قرار گرفته‌اند گفت: سارقین در بازجویی‌های اولیه ماموران به سرقت محتویات ترانس برق تونل پیامبر اعظم اعتراف کردند.

]]>
http://deyaremehr.ir/52099/feed 0
کاریکاتور/ حال و روز مردم بوشهر http://deyaremehr.ir/52094 http://deyaremehr.ir/52094#respond Tue, 12 Sep 2017 04:37:23 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=52094

اثر: سیدقاسم حسینی

]]>
http://deyaremehr.ir/52094/feed 0
طلحه برای دومین بار لرزید + جزییات http://deyaremehr.ir/52085 http://deyaremehr.ir/52085#respond Mon, 11 Sep 2017 06:15:03 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=52085 زمین لزره ای به بزرگی ۲٫۷ ریشتر قسمت هایی از بخش بوشکان را لرزاند.

به گزارش دیارمهر به نقل از موسسه لرزه نگاری دانشگاه تهران، مرکز این زلزله در کوهای جنوب شرقی طلحه و در عمق ۷ کیلومتری زمین گزارش شده است.

 

با توجه به تکرار این زمین لرزه ها رعایت نکات ایمنی در محل های اقامت ضروریست.

]]>
http://deyaremehr.ir/52085/feed 0
زلزله بخش بوشکان را لرزاند http://deyaremehr.ir/52077 http://deyaremehr.ir/52077#respond Mon, 11 Sep 2017 04:48:42 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=52077 زمین لرزه ای به بزرگی ۳٫۲ ریشتر بخش بوشکان شهرستان دشتستان را لرزاند.

به گزارش دیارمهر، این زمین لرزه بامداد امروز (۳:۴۷) و در عمق ۹ کیلومتری زمین رخ داد و با چندین پس لرزه همراه بود.

محل وقوع این زلزله ۱۸ کیلومتری بوشکان،۲۳ کیلومتری خورموج و ۳۱ کیلومتری کلمه بوده است

تاکنون هیچگونه خسارتی ناشی از این زمین لرزه گزارش نشده است.

]]>
http://deyaremehr.ir/52077/feed 0
جشن غدیر در طلحه برگزار شد+تصاویر http://deyaremehr.ir/52052 http://deyaremehr.ir/52052#respond Sat, 09 Sep 2017 08:16:56 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=52052 دیار مهر : همزمان با عید سعید غدیر و سالروز ولایت و امامت امام علی علیه السلام ، مردم طلحه با حضور در جشن غدیر ، این روز بزرگ را گرامی داشتند.

عکس : حسین کرمی

]]>
http://deyaremehr.ir/52052/feed 0
زلزله ۴٫۳ دهم ریشتری تنگ ارم دشتستان را لرزاند http://deyaremehr.ir/52048 http://deyaremehr.ir/52048#respond Fri, 08 Sep 2017 17:27:44 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=52048 به گزارش دیارمهر به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، بنا به اعلام مرکز لرزه نگاری کشوری این زلزله ساعت ۱۹ و ۵۴ دقیقه امشب در عمق ۸ کیلومتری زمین رخ داد.

کانون زلزله ۱۲ کیلومتری تنگ ارم، ۲۴ کیلومتری کلمه و ۳۰ کیلومتری بوشکان بوده است.

این زلزله باعث ترک خوردن دیوار و سقف برخی خانه‌های روستایی و ریزش سقف محل نگهداری حیوانات شده است. البته چون محل نگهداری حیوانات در مناطق قشلاقی عشایر بوده و اکنون عشایر در ییلاق به سر می‌برند آنها خالی بوده‌اند.

این چهارمین زلزله طی این هفته در تنگ ارم است.

زلزله‌های پیشین به بزرگی ۴ و ۷ دهم روز یکشنبه، ۳و۸ دهم روز دوشنبه و ۳ و ۳ دهم روز چهارشنبه اتفاق افتادند.

تنگ ارم مرکز بخش کوهستانی ارم، در شرق شهرستان دشتستان قرار دارد.

این بخش با حدود ۲۱ هزار نفر جمعیت در ۱۵۰ کیلومتری شرق بوشهر و ۷۵ کیلومتری شرق برازجان مرکز شهرستان دشتستان واقع شده است.

]]>
http://deyaremehr.ir/52048/feed 0
تصاویر/ دره گردشگری تنگزرد در طلحه http://deyaremehr.ir/52015 http://deyaremehr.ir/52015#comments Fri, 08 Sep 2017 08:03:02 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=52015 این دره در مغرب روستای طلحه واقع است. آبهای روان، سایه های خنک به ویژه در فصل های گرم، پوشش گیاهی و درختی زیبا از ویژگی های بارز این دره است .

عکس: حسین کرمی

]]>
http://deyaremehr.ir/52015/feed 3