دیار مهر http://deyaremehr.ir وبگاه فرهنگی اجتماعی خبری Mon, 24 Apr 2017 15:42:01 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.4 یک همدیاری در منصب معاونت در استانداری بوشهر+عکس http://deyaremehr.ir/49322 http://deyaremehr.ir/49322#respond Mon, 24 Apr 2017 15:41:24 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=49322 دیار مهر :

یک همدیاری به عنوان معاون مدیر کل دفتر امور روستایی و شوارهای استانداری بوشهر منصوب شد. به گزارش دیارمهر عبداله عمرانی نسب، دهیار روستای شاهیجان و نماینده دهیاران استان بوشهر دوم اردبیبهشت ماه ۱۳۹۶ به سمت معاون مدیر کل دفتر امور روستاییی و شوارهای استانداری بوشهر منصوب شد. وبگاه دیارمهر این انتصاب شایسته را خدمت ایشان …

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
دیار مهر :

یک همدیاری به عنوان معاون مدیر کل دفتر امور روستایی و شوارهای استانداری بوشهر منصوب شد.

به گزارش دیارمهر عبداله عمرانی نسب، دهیار روستای شاهیجان و نماینده دهیاران استان بوشهر دوم اردبیبهشت ماه ۱۳۹۶ به سمت معاون مدیر کل دفتر امور روستاییی و شوارهای استانداری بوشهر منصوب شد.

وبگاه دیارمهر این انتصاب شایسته را خدمت ایشان تبریک گفته و توفیقات روز افزون را از درگاه خداوند متعال برای ایشان مسئلت دارد.

 

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
http://deyaremehr.ir/49322/feed 0
تصاویر/ آغاز برداشت گندم در روستای خون http://deyaremehr.ir/49331 http://deyaremehr.ir/49331#respond Mon, 24 Apr 2017 15:22:06 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=49331 دیار مهر :

آغاز برداشت گندم در روستای خون بخش بوشکان عکس: مظاهر شریفی

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
دیار مهر :

آغاز برداشت گندم در روستای خون بخش بوشکان

عکس: مظاهر شریفی

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
http://deyaremehr.ir/49331/feed 0
گلستان شود صفحه روزگار… ( انتظاریه ای از مرحوم محمد نوروزی + تصاویر) http://deyaremehr.ir/48100 http://deyaremehr.ir/48100#respond Wed, 19 Apr 2017 13:47:21 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=48100 دیار مهر :

محمد نوروزی شاعر دشتستان در سال ۱۲۸۳ هجری شمسی در روستای بوشکان دیده به جهان گشود. در همان سال تولد، پدرش در جنگ آقا لطفعلی خان که با اشرار اتفاق افتاد ، در دره ای به نام تنگ خون به قتل رسید.چهار سال بعد مادرش شوهر کرد و عمه اش زینب ، سرپرستی او را …

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
دیار مهر :

محمد نوروزی شاعر دشتستان در سال ۱۲۸۳ هجری شمسی در روستای بوشکان دیده به جهان گشود. در همان سال تولد، پدرش در جنگ آقا لطفعلی خان که با اشرار اتفاق افتاد ، در دره ای به نام تنگ خون به قتل رسید.چهار سال بعد مادرش شوهر کرد و عمه اش زینب ، سرپرستی او را به عهده گرفت و محمد را در سن ۹ سالگی به مکتب فرستاد .

وی ماهیانه ۲ ریال می پرداخت و تحصیل می کرد.نوروزی در شش ماه اول تحصیل قران را ختم کرد و در شش ماه بعد به فراگیری اصول دین پرداخت که از قضا آتش در بوشکان افتاد و روستا و مدرسه که همه خار بود ، سوخت و نوروزی آواره شد.

نوروزی در سنین پانزده تا بیست سالگی ، قریحه شاعری را در وجود خویش کشف کرد. وی در روستای طلحه اقامت گزید .

نوروزی از ارادتمندان فرودوسی بود و. بسیاری از اشعارش را در ان وزن نوشته است.محمد نوروزی در سال۱۳۶۸ در طلحه درگذشت و در همان جا مدفون شد. *

تصویر زیر ، انتظاریه ای بسیار زیبا از ایشان است که در مدح امام زمان (عج) سروده اند. با توجه به نوع خط احتمالا کتابت این شعر را خود وی انجام نداده است. با توجه به اشاره خود شاعر  در یکی از بیت ها و همچنین با توجه به سال تولد ایشان احتمالا این شعر سروده سال ۱۳۶۳ می باشد.

در خاطرات میرزا محمد علی توکل آمده است که گاهی شعر های وی را برایشان می نگاشته اند همچنین بسیاری از اشعار وی را نیز علی اسپرغم با خطی زیبا نوشته اند.

به نام خداوند حی قدیم                        بیان سازم این داستان عظیم

سرایم به مدح امام زمان                      فرحناک سازم دل شیعیان

شش الف است و ششصد در امالکتاب       شد این آیه ها بر محمد(ص) خطاب

دو الف است ز آیات وحی خدا               رسیده زحق بر پیامبر ندا

یک الفش بود وعده و یک وعید             که داده به اسلامیان این نوید

زمانی که گردد جهان تار و تنگ            نقاط زمین پر زآشوب و جنگ

زمانی که افتد جهان در خطر                پی قتل و غارت ببندد کمر

به نیرنگ و افسانه ،مکر و فساد             نماند دگر در جهان عدل و داد

ستمگر شود بر ستمکش فزون               همه دشت و دریا شود جوی خون

به فرمان یزدان رسد داوری                    که دین نبی را کند یاوری

زنسل حسین و ز صلب حسن                جهان را کند خالی از اهرمن

زتیغ شرر بار جوهر نگار                         که باشد ز جدش حسین یادگار

کند کفر را همچو نوح سرنگون                 لوای ستم را کند واژگون

نه منکر بماند نه مستکبران                     عدالت بگیرد تمام جهان

به عدل و به انصاف با یکدگر                   کنند زندگانی تمام بشر

به آبشخور آیند با همهمه                      زگرگ و زمیش و زشیر و رمه

شود گنج بادآوران آشکار                       که باشد ز سیروس کی یادگار

رسد دست مهدی(عج) امام زمان            کند پخش بر روی مستضعفان

جهانی منزه و پاک و نوین                      نقاط زمین چون بهشت برین

گلستان شود صفحه روزگار                    در و دشت و صحرا گل و نوبهار

شود مشک بو ، همچو دشت ختن            معطر مشام از گل اندر چمن

دریغا که « نوروزی» ناتوان                      در عصر شکوفای صاحب زمان

نبوید زباغ عدالت گلی                          دگر نشنود چهچه ی بلبلی

نبیند دگر فصل های چهار                      نه دی ماه و بهمن نه اسفندیار

نه تیر و تموز و نه شهریوران                     نه مهر و نه آذر نه ماه اَ بان

نه خرداد و اُردی نه برج حمل                   نه آشوب و فتنه نه جنگ و جدل

گذشته زعمرم چو هشتاد سال                رسید آفتابم به وقت زوال

ز« نوروزی » این داستان شد تمام             مزاحم نگردم دگر والسلام

 

روحش شاد و یادش گرامی 

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
http://deyaremehr.ir/48100/feed 0
با حضور وزیر ورزش؛ ورزشگاه بوشهر افتتاح می‌شود+ تصاویر http://deyaremehr.ir/49302 http://deyaremehr.ir/49302#respond Wed, 19 Apr 2017 13:14:37 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=49302 دیار مهر :

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر گفت: همزمان با مبعث حضرت رسول اکرم مجموعه ورزشی ۱۵ هزار نفری شهید سردار مهدوی با حضور وزیر ورزش و جوانان به بهره برداری می رسد. به گزارش «خلیج فارس»؛ احمد بهروزیان‌فرد با بیان اینکه این ورزشگاه یازده سال پیش در محله تنگک سه آغاز شد اظهار داشت: این …

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
دیار مهر :

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر گفت: همزمان با مبعث حضرت رسول اکرم مجموعه ورزشی ۱۵ هزار نفری شهید سردار مهدوی با حضور وزیر ورزش و جوانان به بهره برداری می رسد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ احمد بهروزیان‌فرد با بیان اینکه این ورزشگاه یازده سال پیش در محله تنگک سه آغاز شد اظهار داشت: این مجموعه ورزشی تا سال ۹۲ پیشرفت آن ۵۳ درصد بود ولی با توجه به اهمیت این پروژه برای استان و پیگیری استاندار، تکمیل آن تسریع یافت.

وی در گفتگو با تسنیم خاطرنشان کرد: این ورزشگاه دارای ساختمان اداری، چهار رختکن، اتاق مربیان و داوران، اتاق رادیو، تلویزیون و خبرنگاران، جایگاه ویژه مخصوص مسئولان، جایگاه وی. آی. پی، اورژانس، حراست، آتش نشانی، سرویس‌های بهداشتی در هرطبقه و چهاربوفه است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان افزود: این مجموعه نورزشی شامل ۱۰ هزار متر مربع زمین چمن اصلی، پیست تارتان ۸ خطه، چاله‌های پرش به متراژ۵۴۰۰ مترمربع، چهاردکل روشنایی، ۳۷ هزار مترمربع فضای پارکینگی،۷ هزار متر مربع فضای سبز، چهار مخزن زمینی و هوایی و تاسیسات مکانیکی است.

بهروزیان‌فرد با بیان اینکه طرح توسعه ورزشگاه در آینده در دستور کار  است افزود: در حال حاضر یک پیست اسکیت استاندارد با ابعاد ۲۰۰ متر، ۴۰۰ متر و ۲ هزار متر و حرکات نمایشی در این ورزشگاه احداث شده که پس از ورزشگاه آزادی دومین پیست اسکیت کشور با قابلیت برگزاری تمامی رقابت‌ها مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی را دارد.

وی با اشاره به اینکه در مجموع ۴۸ میلیارد تومان هزینه ساخت و تکمیل این ورزشگاه بوده است، خاطر نشان کرد: ۲۲ میلیارد تومان آن از اعتبار سفر ریاست جمهوری تامین شده  است.

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
http://deyaremehr.ir/49302/feed 0
بیانیه ۲۰۰ نماینده درباره فازهای جدید پارس جنوبی http://deyaremehr.ir/49299 http://deyaremehr.ir/49299#respond Wed, 19 Apr 2017 13:08:51 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=49299 دیار مهر :

بیش از ۲۰۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای با اشاره به بهره‌برداری از فازهای جدید منطقه گازی پارس جنوبی این امر را نماد تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی عنوان کردند. به گزارش ایسنا، در بیانیه نمایندگان که از سوی علی‌اصغر یوسف نژاد، عضوهیأت رییسه مجلس در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس قرائت شد آمده …

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
دیار مهر :

بیش از ۲۰۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای با اشاره به بهره‌برداری از فازهای جدید منطقه گازی پارس جنوبی این امر را نماد تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی عنوان کردند.
به گزارش ایسنا، در بیانیه نمایندگان که از سوی علی‌اصغر یوسف نژاد، عضوهیأت رییسه مجلس در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس قرائت شد آمده است:

«افتتاح همزمان ۶ فاز توسعه میدان عظیم گازی پارس جنوبی و شروع بهره‌برداری از لایه نفتی این میدان و چهار طرح پتروشیمی در ۲۷ فروردین ماه ۹۶ با سرمایه‌گذاری قریب به ۲۰ میلیارد دلار برگ افتخار زرینی برای جمهوری اسلامی ایران و موید کارآمدی و توانمندی نظام در سخت‌ترین شرایط تحریم‌های ستمگرانه علیه صنعت نفت کشور است. امروز مجموعه پارس جنوبی به عنوان نماد تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در تارک نظام می‌درخشد. پیگیری سرسختانه برای اجرای منویات مقام معظم رهبری در برداشت شایسته و منصفانه از میدان‌های مشترک به حمدالله امروز و در این دولت با بهره‌بردرای از ۱۱ فاز پارس جنوبی به خوبی محقق شده است.

فعالیت تحسین‌برانگیز شرکت‌های پیمانکاری و سازندگان ایرانی در اجرای طرح‌های توسعه‌ای این میدان همراه با تکمیل زنجیره ارزش با احداث همزمان طرح‌های متعدد پتروشیمی از مصادیق رویکردهای تولید درونزا، برونگرا و دانش‌بنیان می‌باشد.

ما نمایندگان ملت این موفقیت و افتخار بزرگ را به محضر ملت، مقام معظم رهبری، خانواده معظم شهدا و ایثارگران، رییس جمهور محترم، دولت و همه دست‌اندرکاران طرح‌های عظیم پارس جنوبی در بخش‌های مختلف گاز، نفت و پتروشیمی تبریک می‌گوییم و امیدواریم در سایه اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال شاهد شکوفایی بیشتر تولیدکنندگان این حوزه باشیم.»

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
http://deyaremehr.ir/49299/feed 0
عسلویه چگونه دوباره زنده شد؟ http://deyaremehr.ir/49296 http://deyaremehr.ir/49296#respond Wed, 19 Apr 2017 13:06:53 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=49296 دیار مهر :

میدان گازی پارس جنوبی بزرگترین منبع گازی جهان است که روی خط مرزی مشترک ایران و قطر در خلیج فارس قرار دارد. سهم ایران از ۹۷۰۰ کیلومتر مربع وسعت این میدان گازی، ۳۷۰۰ کیلومتر مربع است . طبق مقررات بین المللی، هر دو کشور می توانند به اندازه توان  خود از این میدان مشترک برداشت …

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
دیار مهر :

میدان گازی پارس جنوبی بزرگترین منبع گازی جهان است که روی خط مرزی مشترک ایران و قطر در خلیج فارس قرار دارد. سهم ایران از ۹۷۰۰ کیلومتر مربع وسعت این میدان گازی، ۳۷۰۰ کیلومتر مربع است .

طبق مقررات بین المللی، هر دو کشور می توانند به اندازه توان  خود از این میدان مشترک برداشت کنند که همواره قطر در طول سالیان گذشته در برداشت از این میدان، جلوتر از ایران بوده است.

قطر ۱۰ سال زودتر از ایران کار برداشت از این میدان گازی را شروع کرده است که برداشت کلی این کشور حدود ۲ هزار میلیارد متر مکعب و برداشت ایران چیزی حدود هزار میلیارد متر مکعب بوده است. در واقع ایران نصف قطر از  پارس جنوبی برداشت کرده است.

تولید چشمگیر قطر و از دست رفتن فرصت تولید همیشه برای ایران دغدغه بوده است  و البته پر واضح است که تحریم ها و از طرفی سو مدیریت در کشور، سرعت توسعه تجهیزات پارس جنوبی را کم کرده بود.

پیش از روی کار آمدن دولت نهم، بهره برداری از فازهای یک تا ۵ پارس جنوبی، آغاز فعالیت اجرایی فازهای ۶ تا ۱۰، ۱۲، ۱۷ و ۱۸، عقد قرارداد فازهای ۱۳، ۱۱، و ۱۴ و مناقصه فازهای ۱۵،۱۶، ۱۹ و ۲۰ صورت گرفت.

پارس جنوبی چگونه دوباره زنده شد؟

دولت نهم پارس جنوبی را با بهره برداری از ۵ فاز و تولید روزانه ۱۴۰ میلیون متر مکعب گاز تحویل گرفت که در کنار آن نیز فازهای ۷ و ۸ پیشرفت ۷۱ درصدی و فازهای ۹ و ۱۰ پیشرفت ۵ درصدی داشتند. از طرفی هم رقیب ما در آن سوی دریا حدود ۱۵۰ میلیون متر مکعب تولید داشت.

پس از روی کار آمدن دولت نهم، اجرای طرح های در حال اجرا  با تاخیر های فراوانی همراه شد و از طرفی هم توسعه دیگر فازها با فشار های بین المللی و انصراف شرکت های خارجی مواجه شد. در کنار تاخیرها و کم شدن سرعت توسعه این فازها، به طور طبیعی میلیاردها دلار هزینه کم کاری به کشور تحمیل شد و از طرفی در هم آن سوی مرز ایران، قطر در حال برداشت چند برابری گاز این میدان مشترک بود.

عدم توانایی جذب سرمایه گذاران خارجی، عدم توانایی شرکت های داخلی، نبود منابع مالی و تجهیزات مورد نیاز و دانش کم فنی در کنار فشار های بین المللی و فسخ قرارداد ها از سوی شرکت های توتال، شل و رسپول، پارس جنوبی را نیمه تعطیل کرده بود. { به گفته همایون مددی، عضو هیات مدیره انجمن سازندگان صنعت نفت، حدود ۱۸۰ هزار نفر در فازهای مختلف پارس جنوبی  فعال بودند که دولت نهم  ۹۰ درصد کاهش پیدا کرد.}

در آن زمان کشور قطر برای سرمایه گذاری در این میدان گازی ۷۰ میلیارد دلار اختصاص می دهد و ایران ۱۰ میلیارد دلار که پرداخت آن هم هر روز با مشکل جدیدی رو به رو می شد.

فازهای ۹ و ۱۰ پارس جنوبی که قرار بود در سال ۸۷ وارد مدار تولید شود، به دلیل نبود چاه های دریایی، غیر قابل استفاده، و بهره برداری از آن با مشکل بزرگ مواجه شده بود. اما با این حال مسولان در دولت نهم در اقدامی تبلیغاتی و نمادین و خوراک گرفتن از فازهای ۶  تا ۸، فازهای ۹ و ۱۰ را افتتاح کردند. { آماده نشدن به موقع چاه ها روزانه پنج میلیون یورو ضرر به کشور تحمیل کرد}

دولت یازدهم پارس جنوبی را در سال ۹۲ با تولید روزانه ۲۸۰ میلیون متر مکعب تحویل گرفت در حالی که همزمان قطر ۶۰۰ میلیون متر مکعب از این میدان گاز تولید می کرد.

با این وضعیت بحرانی که قطر دو برابر ایران از این میدان گازی برداشت می کرد،  وزارت نفت دولت روحانی با وجود تحریم های باقی مانده از دولت های نهم و دهم تصمیم گرفت در سال ۱۳۹۲، پنج فاز ۱۲، ۱۵، ۱۶، ۱۷ و ۱۸ که نسبت به سایر فازها پیشرفت بیشتری داشتند، در اولویت اصلی و سایر فازها در اولویت بعدی قرار گرفتند که تاکنون بخش زیادی ار آنها به بهره برداری رسیده است. پس از راه اندازی کامل فازهای ۱۲، ۱۵ و ۱۶ و بخش هایی از ۱۷ و ۱۸، اکنون توسعه فازهای ۱۹، ۲۰ و ۲۱ در اولویت قرار گرفته است.

افزایش تولید ایران از پارس جنوبی از سال ۹۳ تا به امروز چشمگیر بوده است. میزان افزایش تولید در سال ۹۳ با سرعت توسعه فازها، نزدیک به ۱۰۵ میلیون متر مکعب، در سال ۹۴، حدود ۵۷ میلیون متر مکعب و در سال ۹۵ بیش از ۱۴۰ میلیون متر مکعب رشد کرد و هر روز به میزان تولید قطر نزدیک تر می شد.

روحانی چند روز پیش با سفر به عسلویه، تیر آخر را در رقابت با قطر پرتاب کرد و با افتتاح فازهای ١٧، ١٨، ١٩، ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی و فاز یک طرح توسعه برداشت و تولید از لایه های نفتی میدان مشترک پارس جنوبی، میزان تولید را پس از سال ها عقب ماندگی، با تولید روزانه ۷۵۷ میلیون متر مکعب به قطر برساند.

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
http://deyaremehr.ir/49296/feed 0
لیگ برتر ما داریم می‌آییم+ تصاویر http://deyaremehr.ir/49293 http://deyaremehr.ir/49293#respond Wed, 19 Apr 2017 13:05:28 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=49293 دیار مهر :

حالا در فاصله دو هفته مانده به پایان مسابقات لیگ آزادگان، از شهرستان جم بوی لیگ برتر می آید. در هفته سی و دوم لیگ آزادگان، تیم پارس جنوبی جم در ورزشگاه توحید این شهر ملوان انزلی را با دو گل بدرقه کرد تا گام بزرگی برای صعود بردارد. از طرفی، ایرانجوان بوشهر نماینده دیگر …

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
دیار مهر :

حالا در فاصله دو هفته مانده به پایان مسابقات لیگ آزادگان، از شهرستان جم بوی لیگ برتر می آید.

در هفته سی و دوم لیگ آزادگان، تیم پارس جنوبی جم در ورزشگاه توحید این شهر ملوان انزلی را با دو گل بدرقه کرد تا گام بزرگی برای صعود بردارد.

از طرفی، ایرانجوان بوشهر نماینده دیگر استان در لیگ آزادگان، در خانه سپید رود رشت به تساوی یک بر یک دست یافت تا صدرنشین را متوقف کرده و زمینه را برای قرارگیری پارس جنوبی در صدر جدول فراهم سازد.

در مسابقه امروز، دوست‌داران تیم پارس جنوبی جم از نقاط مختلف استان بوشهر خود را به ورزشگاه توحید رساندند تا با حمایت خود بار دیگر نماینده‌ای از استان را راهی لیگ برتر کنند.

حساسیت بازی باعث شد تا دو تیم بازی محتاطی را در دستور کار خود قرار دهند و در نیمه اول مسابقه توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد.

در نیمه دوم این تیم پارس جنوبی جم بود که با حمایت هواداران خود در دقایق ۵۷ و ۶۴ مسابقه توسط سعید محمدی‌فر و علی دشتی به گل دست یافت.

در ادامه هر چند به حملات تیم ملوان انزلی افزوده شد و هر دو تیم فرصت‌هایی برای گلزنی داشتند ولی توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد تا این تیم پارس جنوبی جم باشد که هر سه امتیاز این بازی را کسب می‌کند.

پارس جم در دو هفته پایانی مسابقات با استقلال اهواز قعرنشین و بادران تهران بازی دارد که به نظر می رسد شرایط آسانی برای حفظ صدرنشینی دارد؛ از این رو باید جمی ها را لیگ برتری بدانیم.

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
http://deyaremehr.ir/49293/feed 0
از «گران‎ترین افتتاح نمایشی دولت قبل» تا «قیچی‎نزدن روحانی در عسلویه» http://deyaremehr.ir/49290 http://deyaremehr.ir/49290#respond Wed, 19 Apr 2017 13:01:01 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=49290 دیار مهر :

رئیس جمهور روحانی با سفر به عسلویه ۶ فاز پارس جنوبی به ارزش ۱۹ میلیارد دلار و ۴ طرح پتروشیمی را افتتاح کرد تا بعد از سال ها ، ایران در برداشت از میادین پارس جنوبی به قطر برسد. سخن اما درباره آنچه روحانی افتتاح کرد نیست بلکه این سفر حاشیه ای داشت که مرا …

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
دیار مهر :

رئیس جمهور روحانی با سفر به عسلویه ۶ فاز پارس جنوبی به ارزش ۱۹ میلیارد دلار و ۴ طرح پتروشیمی را افتتاح کرد تا بعد از سال ها ، ایران در برداشت از میادین پارس جنوبی به قطر برسد.

سخن اما درباره آنچه روحانی افتتاح کرد نیست بلکه این سفر حاشیه ای داشت که مرا یاد ماجرایی در دولت قبل انداخت که هر چند تاسف بار است ولی برای ثبت در تاریخ و مقایسه رفتارهای دو رئیس جمهور با دو خاستگاه سیاسی و فکری، ذکرش خالی از لطف نیست.

قبل از نقل این خاطره، لازم است به طور مختصر بدانیم که در پارس جنوبی – واقع در منطقه عسلویه – چه می گذرد.

در خلیج فارس و بین ایران و قطر، بزرگ ترین میدان گازی جهان قرار دارد که مالکیتش با این دو کشور است. طبق مقررات بین المللی، هر کدام از این دو کشور، هر چقدر که بتوانند می توانند از این میدان، گاز برداشت کنند و تا کنون به دلیل تحریم ها و سوء مدیریت ها، قطر از ایران جلو تر بوده است.

میدان گازی در وسط دریاست و با ساحل عسلویه ۱۰۵ کیلومتر فاصله دارد. بنابراین باید چاه های گاز را در وسط دریا حفر کنند و گاز استخراج شده را به پالایشگاه های ساحلی برسانند و تصفیه کنند.

از «گران ترین افتتاح نمایشی در دولت قبل» تا «قیچی نزدن روحانی در عسلویه»

ماجرایی که می خواهم نقل کنم به افتتاح یکی از فازهای پارس جنوبی توسط رئیس جمهور سابق مربوط است. این پالایشگاه با صرف زمانی بیش از دو برابر زمان لازم و هزینه ای سه برابری، سرانجام ساخته شد اما بعد از ساخت، تازه متوجه شدند که یک اشکال کوچک (!) وجود دارد و آن این که چاه هایی که باید بر روی میدان گازی حفر می شدند حفر نشده اند و نیز لوله هایی که باید گاز را از ۱۰۵ کیلومتری به پالایشگاه برسانند، احداث نشده اند. بنابر این، پالایشگاه عملاً کاربرد نداشت چرا که گازی به آن نمی رسید که تصفیه اش کند!

با این حال، رئیس دولت قبل اصرار داشت که پالایشگاه ناقصی که حتی یک متر مکعب گاز به آن نمی رسید و فاز دریایی اش ساخته نشده بود را افتتاح کند. مهندسان و کارشناسان زیر بار چنین افتتاحی نمی رفتند، حتی گفتند لااقل اعلام کنید فقط “فاز خشکی” افتتاح می شود ولی افتتاح کامل پروژه، دستور از بالا بود و آنها چاره ای جز تن دادن به این نمایش نداشتند. بنرها طراحی ، چاپ و نصب شدند، خبرنگاران را از تهران به عسلویه بردند و صدا و سیما نیز دوربین هایش را آنجا مستقر کرد.

از «گران ترین افتتاح نمایشی در دولت قبل» تا «قیچی نزدن روحانی در عسلویه»

اما در افتتاح پالایشگاه گاز باید مشعلی هم روشن می شد اما گازی در کار نبود! به همین دلیل، مدیران وقت وزارت نفت دستور دادند از پالایشگاه کناری، یک لوله گاز به پالایشگاهی که قرار بود افتتاح نمایشی شود بکشند تا آقای رئیس جمهور، مقابل دوربین ها، آن را روشن کند. چنین هم شد و با جنجال خبری و تبلیغی که به مدد صدا و سیما به اوج رسید پالایشگاه افتتاح شد و بعد از پایان نمایش، بنرها جمع آوری شدند و مشعل خاموش شد تا بروند و سر فرصت، چاه ها را حفر کنند و ۱۰۵ کیلومتر لوله بکشند! و البته تا آن موقع، پالایشگاه افتتاح شده، راکد بود. بدین ترتیب، گران تری افتتاح نمایشی کشور رقم خورد.

از «گران ترین افتتاح نمایشی در دولت قبل» تا «قیچی نزدن روحانی در عسلویه»

حال این را بگذارید کنار اتفاقی که در سفر اخیر رئیس جمهور به عسلویه رخ داد. در این سفر، روحانی در کنار افتتاح چند فاز پارس جنوبی، حاضر نشد بزرگترین واحد متانول دنیا به ظرفیت ۲ و نیم میلیون تن (متانول کاوه) و پتروشیمی “پردیس ۳” با ظرفیت ۱ و نیم میلیون تن را را افتتاح کند چرا که روحانی از همان ابتدای دولتش گفته است که هرگز پروژه ای که حتی ۹۹ درصد هم کامل شده ولی یک درصدش مانده را افتتاح نخواهد کرد. از این رو، هر چند تا تکمیل این دو پروژه تنها ۲۰ روز فاصله مانده بود اما روحانی زیر بار نرفت و افتتاح نکرد… و تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.
منبع: عصر ایران

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
http://deyaremehr.ir/49290/feed 0
شنیده های انتخاباتی :از بازار داغ انصراف ها تا … http://deyaremehr.ir/49285 http://deyaremehr.ir/49285#respond Tue, 18 Apr 2017 15:20:37 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=49285 دیار مهر :

چند روزی بیشتر به اعلام  رسمی اسامی نامزد های پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا باقی نمانده است. با این وجود گمانی زنی ها و خبرهای غیر رسمی ، فضای انتخاباتی بخش را فعال نگه داشته است. بر اساس همین شنیده ها ، در بسیاری از حوزه های انتخاباتی ، افرادی تقاضای انصراف خود …

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
دیار مهر :

چند روزی بیشتر به اعلام  رسمی اسامی نامزد های پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا باقی نمانده است.

با این وجود گمانی زنی ها و خبرهای غیر رسمی ، فضای انتخاباتی بخش را فعال نگه داشته است.

  • بر اساس همین شنیده ها ، در بسیاری از حوزه های انتخاباتی ، افرادی تقاضای انصراف خود را به بخشداری تحویل داده اند . تعدادی نیز توسط هیئت اجرایی انتخابات حائز صلاحیت تشخیص داده نشده اند و از گردونه انتخابات کنار رفته اند.
  • گفته می شود اکثر رد صلاحیت ها احتمالا به خاطر نقص پرونده بوده است.
  • در همین حال پچ پچ های انتخاباتی از اعتراض عده ای به نحوه انتخاب معتمدین انتخابات ریاست جمهوری خبر داده و معتقدند افراد دعوت شده بر اساس دید سیاسی گروهی خاص انتخاب شده اند .

اما باز هم از انتخابات شوراها ، بر اساس پرس و جو و گمانه ها  آمار داوطلبین بخش در حوزه های ۱۱ گانه روستایی به شرح زیر است:

نام حوزه انتخابیه انصرافی ها رد صلاحیت ها آمار فعلی
شاه پسرمرد ۱ ۰ ۵
درنگ ۰ ۰ ۵
طلحه ۱ ۰ ۱۱
فاریاب ۳ ۱ ۱۴
شاهیجان ۰ ۰ ۵
تنگ زرد ۱ ۲ ۶
خون ۱ ۰ ۱۰
امامزاده ۰ ۰ ۵
شلدان ۰ ۰ ۶
ایلشهر ۰ ۰ ۶
حاجی آباد ۰ ۱ ۶

اما به نظر می رسد این پایان راه نباشد و این جدول ( به فرض صحت آن ) احتمالا در روز های آینده دستخوش تغییراتی خواهد شد.

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
http://deyaremehr.ir/49285/feed 0
اعضای هیئت اجرایی انتخابات ریاست جمهوری بخش بوشکان مشخص شدند+ اسامی و تصاویر http://deyaremehr.ir/49275 http://deyaremehr.ir/49275#respond Sat, 15 Apr 2017 18:17:32 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=49275 دیار مهر :

هیئت اجرایی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بخش بوشکان تشکیل شد. به گزارش دیار مهر : با حضور ۳۰ نفر از معتمدین بخش ، بخشدار بخش بوشکان و همچنین مسئولان ادارات ثبت احوال ، کشاورزی، آموزش و پرورش و نماینده دادستانی ، جلسه انتخاب هیئت اجرایی بخش بوشکان برای انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد. پس …

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
دیار مهر :

هیئت اجرایی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بخش بوشکان تشکیل شد.

به گزارش دیار مهر : با حضور ۳۰ نفر از معتمدین بخش ، بخشدار بخش بوشکان و همچنین مسئولان ادارات ثبت احوال ، کشاورزی، آموزش و پرورش و نماینده دادستانی ، جلسه انتخاب هیئت اجرایی بخش بوشکان برای انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد.

پس از رای گیری در بین اعضای داوطلب برای حضور در این هیئت ، ازمیان ۱۵ داوطلب در نهایت ۹ نفر به عنوان اعضای اصلی و ۵ نفر به عنوان اعضای علی البدل انتخاب شدند.

اعضای اصلی این هیئت عبارتند از :

جمشید سبحانی پور ، شیروان جهاندیده ، غلامرضا یوسفی زاده ، حسین طهماسبی ، حسن یوسفی ، عبدالرحیم هاشمی ، مهرداد نوروزی ، سید کریم هاشمی ، ابوالحسن پاکار

اعضای علی البدل نیز عبارتند از :

خدارحم خجسته ، سید مسلم موسوی ، حسین غریبی ، داوود حقیقی، محسن زارعی

این انتخابات توسط ناظرین شورای نگهبان ، مورد نظارت قرار می گرفت که در پایان با تایید آنان ترکیب این هیئت مشخص گردید.

گفتنی است هیئت اجرایی انتخابات ریاست جمهوری علاوه بر کنترل و اجرای فرایند انتخابات در بخش ، چینش اعضای شعبه های اخذ رای برای هردو انتخابات را نیز بر عهده دارد.

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
http://deyaremehr.ir/49275/feed 0
کاریکاتور/ آقای احمدی نژاد یه خواهش! http://deyaremehr.ir/49222 http://deyaremehr.ir/49222#respond Fri, 14 Apr 2017 17:17:33 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=49222 دیار مهر :

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
دیار مهر :

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
http://deyaremehr.ir/49222/feed 0
تصاویر/ جشن باشکوه میلاد امام علی (ع) در طلحه http://deyaremehr.ir/49082 http://deyaremehr.ir/49082#respond Thu, 13 Apr 2017 14:02:30 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=49082 دیار مهر :

   

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
دیار مهر :

 

 

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
http://deyaremehr.ir/49082/feed 0
کاریکاتور/ روز پدر در اینستاگرام http://deyaremehr.ir/48908 http://deyaremehr.ir/48908#respond Tue, 11 Apr 2017 18:46:11 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=48908 دیار مهر :

کاریکاتور: سیدقاسم حسینی

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
دیار مهر :

کاریکاتور: سیدقاسم حسینی

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
http://deyaremehr.ir/48908/feed 0
گزارش بازدید دانش آموزان دبیرستان ستایش از دانشگاه خلیج فارس+تصاویر http://deyaremehr.ir/48861 http://deyaremehr.ir/48861#comments Tue, 11 Apr 2017 10:41:04 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=48861 دیار مهر :

شاید اگر از دانش آموز اول ابتدایی هم بپرسیم که شما دوست دارید آینده چکاره شوید ، به شغل هایی مانند دکتر ،مهندس ، معلم و…..اشاره می کند و حتی اگر این سوال را از پدر و مادرها نیز بکنیم ، معمولا همین طور پاسخ می دهند . اگر چه طی سالهای اخیر اقتصاد بیشتر …

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
دیار مهر :

شاید اگر از دانش آموز اول ابتدایی هم بپرسیم که شما دوست دارید آینده چکاره شوید ، به شغل هایی مانند دکتر ،مهندس ، معلم و…..اشاره می کند و حتی اگر این سوال را از پدر و مادرها نیز بکنیم ، معمولا همین طور پاسخ می دهند .

اگر چه طی سالهای اخیر اقتصاد بیشتر وارد زندگی مردم شده است و بازار آزاد در بسیاری اوقات درامدی به مراتب بیشتر از کارمندی دارند، اما باز علم اموزی همچنان از اهمیت فراوانی برخوردار است و یک جوان تحصیلکرده حتی اگر وارد بازار آزاد شود، به احتمال قوی ذهن بازتری را برای فعالیت خواهد داشت.
بسیاری از آرزوهای دانش آموزان در زمینه تحصیلی، قطعا از دانشگاه می گذرد و پدر و مادرها نیز تمام آرزوهایشان را در باسوادی فرزندانشان جستجو می کنند .
اما اینکه دانشگاه چیست که بسیاری از دانش اموزان در آرزوی ورود به آن به سر می برند و تکیه کلام ثابت معلمان است، بحث مفصلی است که فرصت پردازش به آن نیست اما هر چه هست به سرنوشت دانش اموزان گره می خورد و انانی که به نوعی وارد ان می شوند، مسیر زندگیشان دچار تحول فکری می شود.
با همین استدلال بود که انجمن تازه تشکیل شده “تلاشگران عرصه دانایی ” که با همت نخبگان روستای طلحه مقیم بوشهر و چند تن از فرهنگیان روستا و با هدف تقویت بنیه علمی دانش اموزان در تمام سطوح تشکیل شده است در گام اول فعالیت خود ، طرح بازدید علمی دانش اموزان پایه دهم دبیرستان ستایش را از دانشگاه خلیج فارس بوشهر با هدف ایجاد انگیزه بین دانش اموزان و آشنایی با دانشگاه از تصویب گذراند و آن را با فاصله کوتاهی عملی کرد.

این انجمن امیدوار است با حمایت های مادی و معنوی مردم دانش دوست روستا بتواند گام های موثری را با همکاری مدارس روستا بردارد تا در چشم انداز ده بیست ساله بتوان شاهد تغییراتی محسوس در راه یافتگان به مراکز دانشگاهی با کیفیت باشد که در این راه همراهی همه تحصیلکردگان و نخبه ها و همچنین مردم عزیز روستا مورد انتظار است و به موفقیت این راه کمک شایانی خواهد کرد.
و اما انچه در این بازدید علمی گذشت…
گام اول این بازدید، دیدار با اساتید و اعضای هییت علمی دانشگاه بود که تقریبا اساتید همدیاری بودند که با حضور گرم خود توانستند شور و شوقی را به میان دانش اموزان اورند .
در این دیدار، ابتدا دکتر زمانی ضمن ابراز خوشحالی از حضور دانش اموزان هم منطقه ای از تلاش برای رسیدن به اهداف بزرگ و کسب کرسی های مسولیت استان گفت..
دکتر قهرمانی رییس دانشکده ادبیات و علوم انسانی از اهمیت انتخاب رشته گفت که رشته های دانشگاهی به تنهایی بزرگ نیستند و چندان تفاوتی ندارند و این ما هستیم که رشته ها را با عملکرد موفق خود بزرگ می کنیم
دکتر رضایی از رشته حسابداری و بازار کارش گفت و خواستار تداوم چنین برنامه هایی برای دیگر دانش اموزان منطقه شد .
خانم دکتر ملاکی از تلاش و کوشش برای رسیدن به اهداف بزرگ گفت .
خانم دکتر رستمی از دانش اموزان خواست با پشتکار ، بزرگ بیندیشند تا به بزرگی برسند .
خانم محسنی هم از دانش اموزان خواست تا انچه در توان دارند به کار بگیرند تا به حق خود در جامعه برسند .
مهندس شمسی داشتن اهداف بزرگ را لازمه رسیدن به موفقیت خواند.
امیرحمزه ملایی مسول امور مالی دانشگاه خلیج فارس هم ضمن خوشامدگویی به دانش اموزان گفت هر انچه در توان دارد در راستای موفقیت دانش اموزان منطقه انجام خواهد داد.

پس از دیدار با اساتید و اعضای هییت علمی دانشگاه خلیج فارس، دانش آموزان با حضور بر مزار شهدای گمنام به شهیدان دفاع مقدس ادای احترام کردند.
سپس دانش آموزان از کتابخانه مرکزی دانشگاه بازدید کردند. کارشناس کتابخانه تمامی قسمت های کتابخانه مرکزی دانشگاه را برای دانش اموزان شرح داد.
در ادامه دانش اموزان در نمایشگاه تجهیزات فنی و هوایی حضور یافتند و از ان بازدید کردند و نهار را در سلف سرویس دانشگاه خلیج فارس میهمان دانشگاه بودند.
بعد از پایان بازدید از دانشگاه، دانش اموزان با حضور در سینما به تماشای فیلم پرداختند.

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
http://deyaremehr.ir/48861/feed 1
مرگ دانش آموز کلاس اولی در بوشکان + عکس http://deyaremehr.ir/48585 http://deyaremehr.ir/48585#respond Sun, 09 Apr 2017 06:19:23 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=48585 دیار مهر :

دانش آموز دختر کلاس اول دبستان بوستان شهر بوشکان بر اثر تصادف درگذشت به  گزارش دیار مهر : ظهر دیروز و هنگام پیاده شدن دانش آموزان توسط سرویس مدرسه در شهر بوشکان ، متاسفانه یکی از دانش آموزان با یک خودرو سواری برخورد می کند. فریبا مرادی ۷ ساله که امسال داشت کلاس اول دبستان را …

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
دیار مهر :

دانش آموز دختر کلاس اول دبستان بوستان شهر بوشکان بر اثر تصادف درگذشت

به  گزارش دیار مهر : ظهر دیروز و هنگام پیاده شدن دانش آموزان توسط سرویس مدرسه در شهر بوشکان ، متاسفانه یکی از دانش آموزان با یک خودرو سواری برخورد می کند.

فریبا مرادی ۷ ساله که امسال داشت کلاس اول دبستان را به پایان می رساند ، در این حادثه جان خود را از دست داد .

دیار مهر ، این ضایعه جانکاه را به خانواده این دانش آموز و همکاران گرامی  و دانش آموزان عزیز دبستان بوستان خون تسلیت می گوید.

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
http://deyaremehr.ir/48585/feed 0
بوی بهار ۴ (تصاویری از طبیعت طلحه) http://deyaremehr.ir/48499 http://deyaremehr.ir/48499#comments Sat, 08 Apr 2017 15:45:25 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=48499 دیار مهر :

تصاویر از طبیعت بهاری طلحه فروردین ۹۵ عکس: حسین کرمی          

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
دیار مهر :

تصاویر از طبیعت بهاری طلحه

فروردین ۹۵

عکس: حسین کرمی

 

 

 

 

 

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
http://deyaremehr.ir/48499/feed 1
شنیده های انتخاباتی بخش بوشکان : از انصراف داوطلبین تا لیست تکمیلی شهرها http://deyaremehr.ir/48204 http://deyaremehr.ir/48204#respond Wed, 05 Apr 2017 14:05:53 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=48204 دیار مهر :

از این پس و تا روز انتخابات ، این پست تحت عنوان شنیده های انتخاباتی منتشر خواهد شد که در آن گمانه های مربوط به انتخابات بخش بررسی خواهد شد. **** چهارشنبه ۱۶ فروردین ۹۶: شنیده می شود : پس از استقبال چشمگیر  و به دور از انتظار از داوطلبی در حوزه های فاریاب و طلحه …

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
دیار مهر :

از این پس و تا روز انتخابات ، این پست تحت عنوان شنیده های انتخاباتی منتشر خواهد شد که در آن گمانه های مربوط به انتخابات بخش بررسی خواهد شد.

****

چهارشنبه ۱۶ فروردین ۹۶:

شنیده می شود : پس از استقبال چشمگیر  و به دور از انتظار از داوطلبی در حوزه های فاریاب و طلحه ، حالا برخی از کاندیداها در این دو حوزه قصد انصراف از ادامه مسیر را دارند. گفته می شود تا کنون از هر کدام از این حوزه ها ۲ نفر تقاضای انصراف داده اند . همچنین از حوزه تنگ زرد نیز یک نفر  به خاطر محدودیت حضور (به دلیل حضور نزدیکان درجه ۱ در هیئت اجرایی) انصراف خود را اعلام داشته اند.

شنیده می شود: بررسی اولیه صلاحیت کاندیداهای روستاهای بخش در هیئت اجرایی انجام شده است. بنا بر همین شنیده ها از میان تمامی کاندیداها تنها ۲ نفر ، صلاحیت آن ها احراز نشده که هر دو به دلیل نقص مدرک تحصیلی بوده و یک نفر نیز وارد مرحله بررسی بیشتر شده اند. قرار است هیئت اجرایی انتخابات شوراهای بخش تا چند روز آینده نظر نهایی خود را به هیئت نظارت اعلام کند.

شنیده می شود : بر اساس تقویم زمان بندی انتخابات شوراها ، فردا هیئت اجرایی اسامی افراد تایید و رد صلاحیت شده را به هیئت نظارت اعلام و این هیئت تا ۲۲ فروردین اعلام نظر نهایی خود را انجام خواهد داد.

همچنین بر اساس گفته های غیر رسمی آمار داوطلبین دو نقطه شهری بخش به صورت تکمیلی به شرح زیر است: ( در جدول قبل ) تعداد نفرات شهر بوشکان ۱۵ نفر قید شده بود که اصلاح می گردد)

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
http://deyaremehr.ir/48204/feed 0
رفیق مهربانم : تولدت مبارک + تصاویر خاطره انگیز http://deyaremehr.ir/48188 http://deyaremehr.ir/48188#comments Tue, 04 Apr 2017 17:14:49 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=48188 دیار مهر :

۱۵ فروردین هر سال ، زادروز تولد رفیق عزیزی است که چند سالی دلمان را به غم ندیدنش سپرده ایم و گاه و بی گاه چشم هایمان زادگاه اشکی می شود که قصیده ی بی پایان فراقش را بر دیوان تمام زندگی مان نگاشته است . به همین بهانه دل نوشته سهراب فرخی را همراه …

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
دیار مهر :

۱۵ فروردین هر سال ، زادروز تولد رفیق عزیزی است که چند سالی دلمان را به غم ندیدنش سپرده ایم و گاه و بی گاه چشم هایمان زادگاه اشکی می شود که قصیده ی بی پایان فراقش را بر دیوان تمام زندگی مان نگاشته است .

به همین بهانه دل نوشته سهراب فرخی را همراه با تصاویری پر خاطره از این عزیز همیشه در یاد به محضر نگاه مهربانتان عرضه میداریم .

رفیق مهربان ، تولدت مبارک

******

بیهوده ورق میخورند «تقویم های جهان»
ما همگی در یک روز جامانده ایم

روزی فرخنده و خجسته تا آنروز که به یکباره نقاب از رخسارش افتاد و شد سیاه و شوم و نامیمون

دلبر برفت و دلشدگان را خبر نکرد..

ما ماندیم و یک دنیا خاطره
ما ماندیم و کوهی از غم ها
ما ماندیم و خروار حسرت و افسوس ها

روزهای بیست و دوم بهمن ماه هم گویا با ما همدردند، روزها هم گویی دلشان برایش لک زده است
هرسال با رنگ و لعاب و تزیین تازه، با طمطراق و غریو شادمانه می آیند…
می آیند شاید اسماعیل را ببینند که با صلابت به سمت جایگاه گام بر میدارد تا جایزه اش را دریافت کند، … یا شاید عکسهای تهیه شده توسط او از راهپیمایی و مراسم طلحه را در سایت دیارمهر شاهد باشند.

ولی عصرگاهان ، بیست و دوم بهمن ماههای سالهای اخیر نیز مثل دل ما، ناامید از دیدار دوباره اش، غمگنانه غروب میکنند.

 

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
http://deyaremehr.ir/48188/feed 6
تصاویر : هکال ، هکال ،جفته بزن! http://deyaremehr.ir/48179 http://deyaremehr.ir/48179#respond Tue, 04 Apr 2017 14:14:09 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=48179 دیار مهر :

پیدا کردن قارچ بهانه خوبی است که در طبیعت زیبا گامهای بیشتری را بپیماییم و امسال هم به لطف بارندگیهای خوب این نعمت خدادادی به وفور یافت می شود، تیم تاور گوشه ای از تصاویر مرتبط با این موضوع را تقدیم شما می کند. منبع : تاور

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
دیار مهر :

پیدا کردن قارچ بهانه خوبی است که در طبیعت زیبا گامهای بیشتری را بپیماییم و امسال هم به لطف بارندگیهای خوب این نعمت خدادادی به وفور یافت می شود، تیم تاور گوشه ای از تصاویر مرتبط با این موضوع را تقدیم شما می کند.

منبع : تاور

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
http://deyaremehr.ir/48179/feed 0
تصاویر/ بوی بهار ۳ (“۱۳ به در” طلحه) http://deyaremehr.ir/48129 http://deyaremehr.ir/48129#comments Mon, 03 Apr 2017 17:15:30 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=48129 دیار مهر :

تصاویر روز ۱۳ فروردین در طلحه عکس: سید مرتضی حسینی      

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
دیار مهر :

تصاویر روز ۱۳ فروردین در طلحه

عکس: سید مرتضی حسینی

 

 

 

با ما باشید با جدیدترین اخبار و خواندنی ترین مطالب

کانال تلگرام دیار مهر:
tlgrm.me/deyaremehr

]]>
http://deyaremehr.ir/48129/feed 2