دیار مهر http://deyaremehr.ir وبگاه فرهنگی اجتماعی خبری Wed, 23 Aug 2017 14:20:32 +0430 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 مراسم تحلیف اعضای منتخب شورای پنجم روستاهای بخش بوشکان برگزار شد + تصاویر http://deyaremehr.ir/51912 http://deyaremehr.ir/51912#respond Wed, 23 Aug 2017 14:09:55 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=51912 دیار مهر : مراسم تحلیف پنجمین دوره شوراهای اسلامی روستاهای بخش بوشکان ، همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش دیار مهر :در این مراسم که صبح امروز (۱ شهریور) در محل بخشداری بخش بوشکان برگزار شد ، منتخبین پنجمین دوره شوراهای اسلامی روستاهای بخش بوشکان با ادای سوگند رسما کار خود را آغاز کردند.

در ابتدای این مراسم ، مهندس تنگستانی ، سرپرست بخشداری ضمن تبریک به منتخبین شوراها و همچنین گرامیداشت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س)  و روز پزشک آغاز هفته دولت را نیز به دولتمردان کشور تبریک گفتند.

تنگستانی با تاکید بر ماموریت ذاتی شوراها ، انتخاب دهیار را اولین و مهمترین تصمیم شوراهای پنجم عنوان کرد و توصیه کرد ، بدون در نظر گرفتن حاشیه ها سعی شود دهیاری آشنا به قانون و کارآمد انتخاب شود تا زمینه را برای پیشبرد اهداف شورا و دهیاری فراهم سازد.

وی گفت برای اولین بار ، دوره توجیهی شورایهای جدید قبل از آغاز به کار آنان برگزار شده و شامل مباحثی همچون نحوه انتخاب و اختیارات دهیار ، بودجه شورا و مهمتر از همه شناخت پتانسیل های روستا برای ایجاد اشتغال  بوده است.

سرپرست بخشداری بوشکان ضمن تشکر از دکتر سالاری استاندار محترم استان بوشهر ، زارع فرماندار دشتستان و دکتر عوض پور ریاست سازمان برنامه و بودجه استان گفت ، به لطف توجه ویژه این عزیزان شاهد رشد صد در صدی تخصیص بودجه بوشکان و همچنین افزایش اعتبارات عمرانی بخش بوشکان بوده ایم که انتظار می رود شاهد تاثیر این افزایش در چهره بافت روستایی بخش در سال آتی باشیم.

تنگستانی همچنین توصیه هایی نیز برای شروع به کار شورای پنجم داشت از جمله : ضرورت تحویل و تحول اموال و اسناد شورا با شورای چهارم ، و عدم  به کارگیری و دخل و تصرف اعضا و اقوام درجه اول شورا و دهیار در امور قراردادها و مالی روستا و …

در پایان با ادای مراسم سوگند ، شورای پنجم در روستاهای بخش بوشکان رسما کار خود را آغاز کردند.

دیار مهر نیز برای اعضای محترم شوراهای پنجم بخش آرزوی موفقیت دارد و امیدوار است با تدبیر و تلاش این عزیزان شاهد بالندگی بیش از پیش دیار عزیزمان باشیم.

]]>
http://deyaremehr.ir/51912/feed 0
خودروی شوتی در دهرود قربانی گرفت+عکس http://deyaremehr.ir/51906 http://deyaremehr.ir/51906#respond Tue, 22 Aug 2017 15:32:13 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=51906 تصادف خودروی شوتی با موتورسیکلت در بخش ارم دشتستان، منجر به فوت راکب موتورسیکلت شد.

به گزارش دیارمهر، در این تصادف که بین روستای دهرود سفلی و تنگ ارم صورت گرفته ، راننده خودرو نیز مصدوم و با اورژانس به بیمارستان شهید گنجی برازجان اعزام شده است.

این اولین بار نیست که سرعت بالا و بی احتیاطی خودروهای شوتی منجر به مرگ افراد می شود و با روند فعلی به نظر می رسد که آخرین بار نیز نخواهد بود.

 

فکر شهر

 

]]>
http://deyaremehr.ir/51906/feed 0
نشست هم اندیشی فعالین و اعضای ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در بخش بوشکان با فرماندار دشتستان برگزار شد+ تصاویر http://deyaremehr.ir/51885 http://deyaremehr.ir/51885#respond Mon, 21 Aug 2017 13:06:13 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=51885 دیار مهر: نشست هم اندیشی اعضا ستاد دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری در بخش بوشکان برگزار شد.

به گزارش دیار مهر : در این نشست که در سالن جلسات بخشداری بخش بوشکان برگزار شد ، دکتر زارع فرماندار شهرستان دشتستان ، صابری ، رئیس مجمع اصلاح طلبان و همچنین اعضا ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در بخش بوشکان حضور داشتند.

در ابتدای نشست ، ناصر صیادی مسئول ستاد انتخاباتی بخش ، ضمن خوش آمد گویی به حاضرین و میهمانان ، یکدلی و همراهی را راز موفقیت در انتخابات دانست. وی همچنین از فعالیت ایثارگونه اعضای ستاد ، ستاد جوانان و به ویژه ستاد بانوان  دکتر روحانی تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه این دیدار ، نمایندگان بخش های مختلف ستاد انتخاباتب دکتر روحانی ، ضمن بیان دغدغه ها و مشکلات بخش ، تحقق وعده ها و توجه به خواسته های مردم را از ضروریات دولت جدید دانستند.

حل معضل آب ، اشتغال ، اینترنت ، توجه به زیرساخت های بخش ، بومی گزینی مسئولان بخش و … از خواسته ها و دغدغه های مهم ذکر شده در این جلسه بود.

در ادامه اکبر صابری ، رئیس مجمع اصلاح طلبان ضمن تقدیر از فعالیت اعضا در انتخابات و تبریک پیروزی چشمگیر اصلاح طلبان و تکرار آن در رای آوری اکثریت مطلق اعضای کابینه ، نگاه به آینده و امید را از پشتوانه های پیروزی اصلاح طلبان دانستند.

وی همچنین از نقش روحانیت در اصلاح طلبی گفتند و ادامه دادند ، اصلاح طلبان علی رغم سیاه نمایی ها و بد گویی ها ، به غایت معتقد و پایبند به ارزش های دین مبین اسلام و انقلاب اسلامی هستند.

صابری همچنین عمل به وعده های انتخاباتی را از مهمترین برنامه های دولت دانست و از همه مردم خواست تا خواسته ها و پیشنهادات خود را جهت تاثیر گذاری در برنامه های پیش رو در اختیار این مجمع قرار دهند.

در پایان هم دکتر ارسلان زارع ، فرماندار دشتستان به ایراد سخن پرداختند.

زارع عملکرد دولت یازدهم را مثبت و به شدت قابل دفاع دانستند و گفتند ما در حوزه های سلامت ، دیپلماسی خارجی و … توانستیم به وعده های داده شده در سال ۹۲ عمل کنیم . اگر چه هنوز هم تا روزهای آرمانی جامعه فاصله داریم اما تمام تلاش دولت دوازدهم رسیدن به توسعه سیاسی اجتماعی و اقتصادی جامعه است.

فرماندار دشتستان توجه به مناطق محروم را از اولویت های این دولت دانست و گفت اگر چه بیشتر وقت ما در دولت یازدهم صرف تکمیل پروژه های ناتمام  بی شمار گذشته شد اما با این حال نگاه آماری به اعتبارات هزینه شده در این بخش نشانگر رشد قابل توجه تخصیص اعتبارات به بخش بوشکان می باشد.

وی روز های پیش رو زا از لحاظ اقتصادی و اشتغال ، روزهای امیدورا کننده ای دانست و گفت در اولین گام ، طی چند روز آینده فارغ التحصیلان رشته های مختلف که بیش از ۵ سال از فارغ التحصیلی شان نگذشته باشد می توانند با مراجعه به سایت وزارت تعاون ، کار و امور اجتماعی و ثبت نام در این سامانه منتظر خبر های خوش باشند.

زارع در پایان گفت به شدت پیگیر حل معضل آب و اینترنت هستیم ، کار اجرایی فیبر نوری در حال انجام است و عملیات حفر کانال آن در روزهای آتی شروع خواهد شد.

]]>
http://deyaremehr.ir/51885/feed 0
شهردار بوشکان خبر داد:اختصاص اعتبار ۲ میلیارد تومانی به شهر بوشکان http://deyaremehr.ir/51879 http://deyaremehr.ir/51879#comments Mon, 14 Aug 2017 15:24:20 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=51879 دیار مهر : شهردار بوشکان خبر داد : تصویب اعتبار دو میلیاردی  در کمیته برنامه ریزی برای شهر بوشکان

نوروز نوروزی در گفتگو با دیار مهر گفت : امسال با دست پر از کمیته برنامه ریزی شهرستان بیرون آمدیم و انشاالله خبرهای خوبی برای مردم خوب شهر بوشکان داریم.

شهردار بوشکان ادامه داد : در این کمیته برای طرح های عمرانی و رفاهی شهر بوشکان در مجموع حدود ۲ میلیارد تومان تصویب شد که از این رقم ، حدود نیمی از آن بابت پرداخت معوقات و بدهی های سر رسید شده به پیمانکاران هزینه خواهد شد و ما بقی در پروژه های مهم و اولویت دار شهر هزینه می گردد.

ساماندهی پیاده روهای شهر بوشکان در سال ۹۶

شهردار بوشکان درخصوص ساماندهی پیاده روهای شهر بوشکان اظهار داشت: از آنجا که یکی از آیتم ها و شاخص های اصلی در اجرای مبلمان شهری ساماندهی پیاده روهاست لذا با توجه به اینکه طی چند سال اخیر کارهای زیربنایی انجام شده، طرح ساماندهی پیاده روهای شهر بوشکان در سال ۹۶ توسط شهرداری انجام خواهد شد.

نوروزی ادامه داد: این موضوع در کمیته برنامه ریزی مطرح و پس از طرح، دفاع لازم انجام و بحمدالله مورد موافقت اصولی قرار گرفت.

شروع بلوار خلیج فارس بوشکان

نوروزی با اشاره به اینکه شهر بوشکان در واقع ورودی استان از سمت فراشبند می باشد گفت: شاخص های اصلی که توسط ما در کمیته برنامه ریزی مطرح شد اولاً قرار گرفتن این مسیر به عنوان چشم انداز ورودی استان بوشهر و ثانیاً بدلیل امنیت حجم ترافیکی و تردد وسایط نقلیه ترانزیتی و همچنین قرار گرفتن شرکت های صنعتی در اطراف این مسیر و قرار گرفتن در کنار بوستان بزرگ شهر بوشکان  از مسائلی بود که باعث تأیید طرح مذکور گردید.

وی اضافه کرد: فاز یک این پروژه از روبروی شرکت صدف دانه به سمت بوشکان پس از موافقت نامه، اجرایی خواهد شد.

تکمیل پروژه بلوار امامزاده

شهردار بوشکان درخصوص تکمیل پروژه بلوار امامزاده نیز بیان داشت: این پروژه از پروژه های نیمه تمام شهری بوده که دو فاز از آن اجرا و فاز تکمیلی آن در سال ۹۶ انجام خواهد شد.

زیرسازی و آسفالت و تکمیل پل پردیس

نوروز نوروزی اظهار کرد: بخاطر رفاه بیشتر شهروندان و سهولت در رفت و آمد مردم پروژه بلوار امامزاده در قالب چند خیابان انجام خواهد شد و تکمیل پل پردیس از دیگر طرح های مصوب هست.

شروع پروژه کتابخانه

شهردار بوشکان درخصوص پروژه کتابخانه شهر بوشکان نیز گفت: از مهمترین پروژه هایی که در سال ۹۶ پیگیری و مقدمات کار فراهم گردیده و مصوب شده است موضوع کتابخانه عمومی شهر بوشکان است که زمین در طی سالهای اخیر توسط شورای اسلامی تحویل گردیده و در سال جاری می بایست عملیات اجرایی ساختمان شروع گردد.

لازم به ذکر است که از سرجمع اعتبارات که دو میلیارد تومان است حدود یک میلیارد مطالبات سال های ۹۴ و ۹۵ پیمانکاران و مابقی در پروژ های ذکر شده از محل تملک و دارائی است هزینه خواهد شد.

]]>
http://deyaremehr.ir/51879/feed 1
مشکل آب فاریاب به کجا رسید؟ + تصاویر http://deyaremehr.ir/51875 http://deyaremehr.ir/51875#respond Sat, 12 Aug 2017 14:48:01 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=51875

اجرای طرح سهمیه بندی آب لوله کشی روستای فاریاب از چندی پیش آغاز شده است.

 

به گفته رئیس شورای اسلامی فاریاب: پس از بروز مشکلاتی در زمینه آب رسانی به بعضی از نقاط روستای فاریاب، با پیشنهاد شورای اسلامی اجرای طرح سهمیه بندی آغاز گردید.

 

وی افزود: بر این اساس حوضچه های مربوط به شیر فلکه ها شناسائی و گود برداری و مرتب سازی گردید. و همچنین دریچه هائی جهت ایمنی ساخته و نصب گردیده است.

 

 

 

یوسفی گفت : بدین منظور طی جلسه ای مسئول کنترل و اجرای طرح مشخص و قرار گردید تحت نظارت شورای اسلامی روستای فاریاب نسبت به تعویض و کنترل زمانبندی سهمیه آب اقدام نماید.

وی ادامه داد: با توجه به فرسوده بودن شبکه آب رسانی و استفاده از لوله های سیمانی قدیمی و همچنین عدم وجود اتصالات این نوع لوله ها در بازار کماکان مشکلاتی در زمینه آب رسانی وجود دارد که در حال پیگیری موضوع برای تعویض شبکه آب رسانی هستیم.

 

 

رئیس شورای اسلامی فاریاب همچنین افزود: پیرو پیگیری های انجام شده پیرامون تامین آب مورد نیاز، ابتدا بر سر اجاره چاه آب موقت تا زمان نتیجه گیری قطعی با اداره آب و مسئولین بخش به توافق رسیدیم که پس از تعین چاه آب هدف لوله و تجهیزات مورد نیاز نیز خریداری گردید. ولی به علت مخالفت مردم زمینهای کشاورزی نزدیک به چاه مورد بحث این اقدام کنسل شد.

 

یوسفی در زمینه حفر چاه قدیمی نیز گفت: با توجه به مخالفت صاحب ملک امکان حفر آن وجود ندارد.

عضو شورای اسلامی روستای فاریاب از مجوز حفر چاه جدید در نزدیکی شهر کلمه خبر داد و افزود از مکان تعیین شده برای حفر چاه نمونه برداری شده و با توجه به اینکه آب این مکان تاییدیه های لازم را بدست نیاورده است در پی جا نمائی محل جدید از سوی شورای شهر کلمه و مسئولین بخش هستیم.

با اینکه کمبود آب و خشکسالی یک بحران کشوری است اما جای خالی مسئولین شهرستانی و استانی اداره آب با متخصصین خود برای مشاهده مشکلات مردم از نزدیک احساس می شود شاید با حضورشان تفکر بی خیالی یا ضعف مدیریت چنین نهادی در اندیشه ها کم رنگتر شده و مردم به این یقین برسند که این اداره به وظایفی فراتر از صدور قبض برای مردم عمل می کند.

]]>
http://deyaremehr.ir/51875/feed 0
مشعل گاز در بوشکان روشن شد +تصاویر http://deyaremehr.ir/51872 http://deyaremehr.ir/51872#respond Sat, 12 Aug 2017 14:39:38 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=51872 در شامگاه جمعه ۲۰ مردادماه سال ۹۶ مشعل گازرسانی به بخش بوشکان و ارم روشن شد.

این مشعل در کنار جاده بوشکان ــ کلمه در قسمت بالای گردنه و روبروی مکانی معروف به باغ حاج دهباشی روشن شده و باعث روشنایی این قسمت از جاده گردیده بطوریکه شب هنگام از راه دور نیز این روشنایی به چشم میخورد.

البته ناگفته نماند که در هنگام رانندگی در تاریکی شب در قسمت کوچکی از این جاده، نور مستقیم مشعل گاز باعث کاهش دید راننده می شود که این موضوع ریسک بروز حوادث رانندگی را بیشتر می کند.

پروژه گازرسانی به بخش ارم و بخش بوشکان در حال انجام است و تاکنون گاز رسانی به شهر بوشکان و روستاهای همجوار این شهر به اتمام رسیده است.

مردم این دیار که مدت ها طعم محرومیت از نعمت گاز را چشیده اند با دیدن اینچنین خدمات رسانی کاملا خرسند گردیده اند.

منبع : بوشکان نیوز

]]>
http://deyaremehr.ir/51872/feed 0
آنسوی خاطره (۲) : عکسی ۴۰ ساله http://deyaremehr.ir/51867 http://deyaremehr.ir/51867#respond Thu, 10 Aug 2017 05:13:56 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=51867 آن روزها انگار دل ها صاف تر و چشم ها مهربان تر بود، بی بهانه و بی تکلف به کمترین دلیل دور هم جمع می شدند و چه لذتی داشت !

تاریخ این عکس احتمالا مربوط است به نیمه اول دهه ۶۰ ، بچه هایی که حالا پدر شده اند و پدرانی که حالا پدر بزرگ

شاید کمتر عکسی را بتوانیم پیدا کنیم که این تعداد خاطره را یکجا در خود جای داده باشد.

مطمئنم ساعت ها به آن نگاه خواهید کرد و در شناختن و معرفی آنها مسابقه وار تلاش خواهید کرد و شاید هم در این انبوه چهره ها اول خود کودک فراموش شده تان را پیدا کنید!

در کنار این همه زیبایی ، اما حیف که بانوان ما همیشه در حاشیه عکس هایمان گم شده اند.

  • با تشکر از شهریار صیادی که این عکس را در اختیار مان قرار داد!
  • زیباست اگر چهره ای را شناختید و صلاح دید با دیگران به اشتراک بگذارید!
  • می توانید نسخه باکیفیت تر عکس را از طریق کلیک بر روی آن دانلود کنید!

]]>
http://deyaremehr.ir/51867/feed 0
نشست خبری مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس + تصاویر http://deyaremehr.ir/51864 http://deyaremehr.ir/51864#respond Thu, 10 Aug 2017 04:40:09 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=51864 نشست خبری دکترمهدی یوسفی مدیر عامل محترم منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با جمع خبرنگاران استان بوشهر در تاریخ ۱۷ مرداد ماه به مناسبت روز خبرنگار برگزار گردید.

در این نشست خبری که در ساعت ۱۸ این روز در محل سالن امفی تئاتر سازمان تامین اجتماعی بوشهر با حضور خبرنگاران رسانه های مختلف از سراسر استان آغاز و تا ساعت ۲۰ ادامه داشت دکتر یوسفی بابیان اینکه این نشست، خبری نیست و تنها به مناسبت بزرگداشت خبرنگاران بوده کار خبرنگاری و اطلاع رسانی را ارج نهاده و به ایراد سخنانی پرداختند.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ضمن گرامیداشت روز خبرنگار از تاثیرگذاری شغل خبرنگاری در جلوگیری از فساد و … و همچنین پیشرفت کشور یاد کرده و نقش این گروه در اطلاع رسانی و جلوگیری از تشکیل طاغوت و ظلم را ارزشمند دانستند.

یوسفی گفت: خبرنگاران و رسانه های استان بوشهر از سایر استانهای برخوردار در زمینه اطلاع رسانی و تولید خبر بسیار قوی تر و بهتر عمل کرده و این ظرفیت را افتخار افرین عنوان کرد.

وی همچنین با یاد کردن از گذشته های دور، نقش خبر نگاران در شناساندن و معرفی بوشهر به کشور و جهان را موثر دانسته و در این زمینه از خبرنگاران و رسانه ها تشکر نمودند.

دکتر یوسفی ضمن یاد آوری تغییر ابزارهای اطلاع رسانی، به لزوم حضور سایتها و رسانه های شناسنامه دار درفضای مجازی مانند تلگرام و واتساپ و … اشاره کرده و برتلاش رسانه ها در اطلاع رسانی صحیح و اخبار مستند و جلوگیری از پخش اخبارکذب، غیر واقع و شایعات تاکید نمودند.

ایشان بامرور فعالیت ها و دستاوردهای وزارت نفت دردولت یازدهم اظهار امیدواری کردند حمایتهای مردم و قواهای کشور در دولت دوازدهم همچنان ادامه داشته باشد.

وی با بیان افزایش تولید گاز از پایان سال ۹۲ تاکنون و برابری با کشور همسایه و همچنین به بهره برداری رسیدن پروژه های مختلف و افزایش اشتغال نیرو های بومی، در سایر حوزه های نفتی و پتروشیمی اطلاعات ارزشمندی را ارائه نمودند.

 

دکتر یوسفی گفت: تجهیزات جدید در زمینه تولید و صادرات نفت نیز در منطقه مستقر شده و درحال حاضر به تولید نفت نیز دست یافته ایم، هرچند تا رسیدن به کشور همسایه راه طولانی را در پیش داریم.

 

درپایان این جلسه صمیمانه ایشان به سوالات خبرنگاران پاسخ و توضیحات لازم را بیان داشتند.

منبع : تاور

]]>
http://deyaremehr.ir/51864/feed 0
آغاز عملیات لوله گذاری گاز خانگی در فاریاب+عکس http://deyaremehr.ir/51861 http://deyaremehr.ir/51861#respond Thu, 10 Aug 2017 04:31:51 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=51861 در ادامه پروژه گازرسانی بخش بوشکان پس از شهرهای بوشکان ، کلمه و روستای تنگ زرد، اجرای این طرح در فاریاب نیز کلید خورد بر این اساس عملیات لوله گذاری با نقشه و حفر کانال آغاز گردیده است.
به گزارش دیار مهر به نقل از تاور : مهندس فرهادی پیشرفت این طرح را حدود ۵۰ درصد اعلام و همچنین سرعت انجام عملیات را رضایت بخش عنوان کرد.
دهیار فاریاب افزود بر اساس برنامه زمان بندی این طرح می بایست تا ۵ شهریور به پایان رسیده و همزمان با هفته دولت افتتاح گردد.

]]>
http://deyaremehr.ir/51861/feed 0
به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد : نشست صمیمانه بخشدار بوشکان با اهالی رسانه بخش + تصاویر http://deyaremehr.ir/51853 http://deyaremehr.ir/51853#comments Tue, 08 Aug 2017 14:55:39 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=51853 دیار مهر : در نشستی صمیمانه از فعالان عرصه خبر در بخش بوشکان تجلیل شد.

به گزارش دیار مهر : در این دیدار که صبح امروز به مناسبت روز خبرنگار در دفتر بخشداری بوشکان انجام شد ، بخشدار بخش ، شهرداران کلمه و بوشکان و دهیار طلحه به مسئولان سایت های خبری بخش ( دیار مهر ، تاور ، آوای پارسیان ، بوشکان نیوز) حضور داشتند.

در ابتدای این جلسه ، بخشدار بخش بوشکان ضمن خوش آمد و تبریک روز خبرنگار ، یاد و خاطره شهیدان صارمی و شاهینی را گرامی داشت  و رسالت خبرنگاران را آگاهی بخشی جامعه دانستند.

وی ضمن تقدیر از پایگاه های خبری بخش ، رسانه را اهرمی ماثر در ایجاد بستر مناسب به جهت الگوسازی صحیح زندگی دانستند و از رسانه های بخش خواستند در این بخش تمرکز بیشتر و ماثر تری داشته باشند.

در ادامه شهرداران بوشکان و کلمه نیز ضمن تبریک این روز به اهالی رسانه ، آنان را پشتیبان و حامی توسعه بخش خواندند.

دهیار طلحه نیز با اشاره به این نکته که همیشه ما گفته ایم و رسانه ها نوشته اند گفت : مایلم امروز بیشتر رسانه ها بگویند و ما بنویسیم .

وی افزود : پر واضح است که هیچ چیز جز عشق انگیزه رسانه ها برای ادامه فعالیت نیست .

اکبر عبدی ، فعال و پیشکسوت عرصه خبر بخش نیز در این دیدار ضمن سپاس از حسن نظر و توجه مسئولان به اهالی رسانه بخش ، ابراز امیدواری کرد با همراهی و همدلی بیشتر شاهد شناساندن بیشتر بخش بوشکان در سطح استان باشیم .

نماینده دیار مهر نیز در این دیدار ، تغییر رویکرد در نگاه به رسانه ها را خواستار شد.

اسدی ضمن تاکید بر پتانسیل بشتر رسانه های بخش نسبت به وضعیت موجود دو خواسته را جز مطالبات اصلی و محوری سایت های منطقه خواندند: اول توجه جدی تر به مقوله اطلاع رسانی از طریق ورود دستگاه ها به عرصه خبر سازی و در اختیار نهادن اخبار نهاد خود به عنوان خوراک خبری رسانه های بخش و دوم سعه صدر و تحمل انتقادات با دید اینکه لزوما قصد ما تخریب نیست و همیشه در راستای بهتر شدن روند امور می نویسیم.

نمایندگان پایگاه های خبری تاور و بوشکان نیوز هم ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این نشست برای پوشش هر چه بیشتر و بهتر خبرهای بخش اعلام آمادگی کردند.

در پایان این دیدار از فعالان رسانه ای بخش با اهدا لوح و هدایایی تقدیر شد.

]]>
http://deyaremehr.ir/51853/feed 1
خبر خوش اینترنتی بخشدار بوشکان:تا هفته دولت منتظر بمانید! http://deyaremehr.ir/51848 http://deyaremehr.ir/51848#comments Tue, 08 Aug 2017 13:51:43 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=51848 دیار مهر : معضل اینترنت بخش به زودی مرتفع می گردد.
 به گزارش دیار مهر : بخشدار بخش بوشکان که با دست پر به نشست با اصحاب رسانه بخش آمده بود گفت : صبح امروز حضور یک سرویس دهنده اینترنت جدید در بخش نهایی شد.

روح الله تنگستانی با اشاره به معضل کندی سرعت اینترنت افزود : شرکت جدید برای راه اندازی خدمات خود نیاز به نصب دو دکل رابط در دو شهر بوشکان و کلمه داشت که امروز مراحل واگذاری زمین برای نصب در بوشکان انجام شد و زمین مورد نیاز در شهر کلمه نیز در شرف واگذاری است.

سرپرست بخشداری بوشکان ضمن تشکر از همکاری دو شهرداری کلمه و بوشکان در این زمینه افزود : با راه اندازی این سرویس دهنده  مشترکان ثابت (ADSL) و همراه (WIFI) از اینترنت نسل ۳ و ۴ پرسرعت و مطلوب بهره مند می گردند.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد با جدیت شرکت سرویس دهنده بتوانیم در هفته دولت شاهد افتتاح این طرح باشیم.

تنگستانی همچنین از اجرایی شدن پروژه فیبر نوری در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت با انتخاب پیمانکار این پروژه هم اکنون در حال اخذ مجوزات و استعلامات لازم است که با همکاری ارگانهای مربوطه (آب ، برق و گاز) هر چه سریعتر وارد عملیات اجرایی می شود.

]]>
http://deyaremehr.ir/51848/feed 5
راه یافتگان نوجوان بخش به مدارس خاص استان + لیست اسامی و عکس http://deyaremehr.ir/51822 http://deyaremehr.ir/51822#comments Thu, 03 Aug 2017 06:59:18 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=51822 دیار مهر :  دانش آموزان همدیاری به مدارس خاص استان را یافتند.

به گزارش دیار مهر : مدارس خاص و در راس آن ها ، نمونه و تیزهوشان اگر چه مثل همیشه بهانه ای است برای خالی شدن مدارس متوسطه ۱ و ۲ بخش از نخبگان و دانش آموزان فعال اما قبولی و کسب امتیاز لازم جهت ورود به این مدارس نشان از تلاش و پشتکار فرزندان دلبند بخش و البته حمایت و درایت آموزگاران و دبیران و مدیران مدارس و همچنین اولیا آنان دارد و جای بسی مباهات است که فرزندان این منطقه مثل همیشه در رقابتی نا برابر با دانش آموزان مرکز نشین توانسته اند مجوز ورود به این مدارس را به دست آورند.

دیار مهر ضمن شادباش و آرزوی موفقیت برای این عزیزان ، از زحمات بی وقفه کادر مدیریتی و آموزشی بخش نیز نهایت تقدیر و تشکر به عمل می آورد.

]]>
http://deyaremehr.ir/51822/feed 1
جشن دهه کرامت در طلجه برگزار شد+تصاویر http://deyaremehr.ir/51779 http://deyaremehr.ir/51779#respond Wed, 02 Aug 2017 15:49:24 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=51779 دیار مهر : جشن میلاد حضرت معصومه (س) و دهه کرامت برگزار شد.

به گزار ش دیار مهر : در این آیین که با همکاری پایگاه مقاومت خواهران ریحانه و کانون فرهنگی انتظار طلحه برگزار شد ، بانوان طلحه این دو میلاد فرخنده را جشن گرفتند.

جشنواره عروسک های بهشتی نیز در حاشیه این مراسم از دست ساخته های دختران نوجوان برگزار شد.

در پایان این مراسم علاوه بر هدیه روز دختر که به تمامی شرکت گنندگان اهدا شد به برترین های ساخت عروسک نیز هدایایی تقدیم شد.

عکس و خبر : محمد علی دردانه

]]>
http://deyaremehr.ir/51779/feed 0
آنســـــوی خاطره [ ۱ ] ، مجموعه دوم http://deyaremehr.ir/51662 http://deyaremehr.ir/51662#respond Wed, 02 Aug 2017 13:17:45 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=51662

از راست ایستاده : یوسف بازآمده ، سید عبدالرحیم هاشمی ، مسعود تنگستانی ، عبدالحسین محمودی ، ؟؟؟؟؟

از راست نشسته: رسول مختاری ، ؟؟ حاجیانی ، حسینعلی حسین آبادی ، محسن زارعی

 باسپاس از جناب حسین آبادی عزیز که این تصاویر خاطره انگیز را در اختیار ما قرار دادند.

]]>
http://deyaremehr.ir/51662/feed 0
کاریکاتور/ آ مثل آتنا http://deyaremehr.ir/51707 http://deyaremehr.ir/51707#respond Mon, 31 Jul 2017 14:57:32 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=51707 آ مثل آتنا

طرح سیدقاسم حسینی

]]>
http://deyaremehr.ir/51707/feed 0
پشت این تابستان داغ۲/ تصاویری دیدنی از طبیعت طلحه http://deyaremehr.ir/51688 http://deyaremehr.ir/51688#respond Mon, 31 Jul 2017 14:51:20 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=51688

عکس: اکبر رمضانی

]]>
http://deyaremehr.ir/51688/feed 0
مرگ یک نفر در تصادف تونل پیامبر اعظم + اعلامیه http://deyaremehr.ir/51680 http://deyaremehr.ir/51680#comments Thu, 27 Jul 2017 17:46:25 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=51680 دیار مهر : برخورد یک دستگاه پراید با موتور سیکلت در تونل پیامبر اعظم باعث مرگ راکب موتور سیکلت شد.

به گزارش دیار مهر : حوالی ظهر امروز ( پنجشنبه) ، یک دستگاه پراید با یک موتورسیکلت در تونل پیامبر اعظم تصادف کرده که متاسفانه سرنشین موتورسیکلت به علت شدت برخورد درگذشت.

به گفته منابع محلی ، خودرو پراید در حال سبقت گیری از یک خودرو دیگر با این موتور سیکلت برخورد کرده است.

فرد جان باخته آقای غلامحسین ارقند از اهالی شاهیجان بخش بوشکان بوده اند.

 

]]>
http://deyaremehr.ir/51680/feed 1
آنســـــوی خاطره [ ۱ ] ، مجموعه اول http://deyaremehr.ir/51652 http://deyaremehr.ir/51652#comments Wed, 26 Jul 2017 07:53:28 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=51652 این روزها تو اداره آموزش و پرورش برازجون کار میکنه.

موهاش یه کم کمتر شده و البته سفید ، اما لبخندش هنوز هم دلنشین و با صفاست. خنده ای که تو صورت لاغرش از چشم هاش شروع می شه و …

وقتی گذارت به اداره اموزش و پرورش بیفته و مثل تموم ادارات ، از این اتاق به اون اتاق و از این رئیس به اون معاون پاست بدن ، از نفس که بیفتی ، برای من و هم نسل های من یه اتاق هست توی طبقه همکف ، راهروی پشتی ، از سمت راست اتاق دوم ، که می تونی با یه سلام و علیک گرم و صمیمی خستگیت یادت بره. انگار دفتر خاطرات کودکی هات  نه ببخشید یکی از دفتر های خاطرات کودکی هات اونجاست. لازم نیست چیزی بگی یا بشنوی ! همین طور نگاش که بکنی ذهنت پر میشه از آرزوهای کودکیت. دلهره های املا ، وحشت ریاضی ، نفرت مشق شب و شوق خارج از وصف ورزش تو زمین سنگلاخ وسط مدرسه.

حتی برای من که دانش آموزش نبودم هم یه دنیا لذت داره ، دیدن لبخند های همیشه تازه اش. حتی وقتی خسته است بعد از یه ماموریت کاری تو یه روز گرم به خاطر اینکه نیم ساعت از ساعت کاریش مونده به خودش اجازه نداده نیاد اداره و مثل خیلی های دیگه بره خونش …

مطئنا کسایی که سال های ۶۹ – ۷۰ و ۷۱  تو دبستان مالک اشتر طلحه درس می خوندن – فرقی نمی کنه کدوم کلاسش- حسینعلی حسین آبادی رو بیاد میارن.

کسی که برای من همیشه آقای حسین آبادی بوده و هست!

آره احتمالا شما هم الان با من هم حسید ، دلتنگی و داری به ذهنت فشار میاری  تا تو کلاسی که معلم جلوی تخته سبز گچیش ایستاده ، روی میز های کهنه و زوار دررفته روبرو ، هم کلاسی هات رو بیاد بیاری . کسایی که جبر روزگار فاصله هاشون رو روز به روز بیشتر میکنه!

من کمکت می کنم و مهمونت می کنم به تماشای عکس هایی که پر از خنده های معصومانه توست ! و شوق بی حساب معلم هایی که فاصله این روز ها کوتاه و آن روز ها دراز شهر تا روستا را به عشق من و تو …

تماشا کنید و برای آنان که فرصتشان برای نفس کشیدن چه زود تمام شد – مهراب صیادی و یعقوب برومند نژاد عزیز- هم دعا کنید و آرزوی سلامتی دوباره جمشید محبی دوست داشتنی و البته عزت و سربلندی مدام معلمان مهربان مان!

  • با سپاس از جناب حسین آبادی عزیز که این تصاویر خاطره انگیز را در اختیار ما قرار دادند.

]]>
http://deyaremehr.ir/51652/feed 1
انتصاب یک همدیاری در بانک مهر اقتصاد + عکس http://deyaremehr.ir/51636 http://deyaremehr.ir/51636#respond Fri, 21 Jul 2017 11:51:27 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=51636 دیار مهر: یک همدیاری به یکی از پست های  مدیریت امور شعب بانک مهر اقتصاد استان منصوب شد.

به گزارش دیار مهر: طی حکمی خداداد کرمی به عنوان مدیر نیروی انسانی  مدیریت امور شعب بانک مهر اقتصاد استان بوشهر منصوب شد.

دیار مهر برای ایشان آرزوی توفیق همراه با سلامت و سربلندی دارد.

]]>
http://deyaremehr.ir/51636/feed 0
نشست هم اندیشی کارآفرینان و مسئولین صندوق خرد روستایی بخش بوشکان با مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید کشور برگزار شد + تصاویر http://deyaremehr.ir/51619 http://deyaremehr.ir/51619#respond Thu, 20 Jul 2017 13:02:24 +0000 http://deyaremehr.ir/?p=51619 دیار مهر : نشست هم اندیشی کارآفرینان و مسئولین صندوق خرد روستایی بخش بوشکان با مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید کشور برگزار شد.

به گزارش دیار مهر : این نشست با حضور مدیر کل صندوق کارآفرینی امید کشور ، فرماندار دشتستان، نماینده مردم دشتستان در مجلس، رئیس صندوق کارآفرینی استان ، مدیر کل کار ، رفاه و امور اجتماعی استان ، مدیر کل کمیته امداد ، معاون دفتر امور روستایی ، معاون اداره کل صنعت و معدن استان ، رئیس اداره صنعت و معدن شهرستان ، روسای مخابرات ، جهاد کشاورزی شهرستان و همچنین مسئولین بخش ، به میزبانی بخشداری بخش بوشکان در سالن اجتمعات این بخشداری برگزار شد.

در ابتدای این دیدار ، بخشدار بخش ضمن خوش آمدگویی به میهمانان به معرفی پتانسیل های بخش در حوزه های شاخص اشتغال و کارآفرینی پرداختند و لزوم توجه بیشتر مسئولین به کارآفرینی و اشتغال در بخش بوشکان علی الخصوص در زمینه ارائه تسهیلات ارزان را خواستار شد.

پس از آن نماینده کار افرینان بخش و چند تن از مسئولین به بیان مسائل و خواسته های بخش در حوزه کار افرینی پرداختند.

عباس آریس نماینده شورای های بخش ، ضمن خوش آمد گویی به میهمانان و مسئولان ، منابع زیر زمینی آب ، احداث سد ، اشتغال جوانان  و کمک به فروش محصولات کشاورزی  را از عمده ترین مشکلات این بخش عنوان کرد.

اردشیر صیادی ، مسئول نمایندگی آموزش و پرورش و رئیس شورای اسلامی بخش نیز نگاه مهربانانه تر به سیستم اداری نهاد ها و ادارات بخش به خصوص در بخش نیروی انسانی و همچنین استفاده از ظرفیت نیروی انسانی بخش در پست های مدیریتی شهرستان و استان را از مطالبات جدی مردم دانست.

توجه بیشتر به مشاغل خانگی و زنان کارآفرین ، ایجاد تسهیلات و کم کردن سیکل ادرای تشکیل پرونده و …، توجه جدی تر به مقوله گردشگری در بخش و… از مهمترین دغدغه های بیان شده در این حوزه بود.

سعادت ، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به پتانسیل و استعداد بکر و اصیل مردم بخش های بوشکان و ارم ، پویایی این دو بخش را مستلزم توجه در خور و بیش از پیش دولتی ها و مسئولین زیربط دانست.

وی با یادآوری کم توجهی دولت نسبت به توسعه این دو بخش در ادوار و سال های گذشته ، لازمه توسعه اشتغال و کارآفرینی به عنوان معضل مهم منطقه را نگاه ویژه دولت به خصوص صندوق کارآفرینی امید دانست.

دکتر نورالله زاده ، مدیرکل صندوق کارآفرینی امید کشور نیز در سخنانی ضمن تمجید از پشتکار و خلاقیت بانوان و کارآفرینان منطقه ، تکیه کردن و معطوف کردن تمام توجه به بخش تسهیلات در حوزه کارآفرینی را زیانبار و ناصحیح خواندند. وی خلاقیت و نوآوری ، بازاریابی و آموزش های صحیح و علمی  را جز لوازم ورود به این عرصه دانستند.

نورالله زاده همچنین با بیان مصادیقی مانند گیاهان دارویی ، بسته بندی محصولات خرما و همچنین صنعت حصیر بافی ، استفاده خلاقانه از فرصت های بومی و منطقه ای را راز موفقیت در کارآفرینی دانستند و صندوق کارآفرینی را پشتیبان و حامی این عرصه معرفی کردند.

ارسلان زارع ، فرماندار دشتستان نیز در خاتمه این نشست ضمن تاکید بر عزم دولت در مقوله اشتغال روستایی ، از قول مساعد مسئولین برای افزایش اعتبارات این حوزه خبر داد و افزود حدود یک و نیم میلیارد دلار در سال آینده برای اشتغال روستایی اعتبار در نظر گرفته شده است.

مسئولان در این نشست وعده هایی نیز دادند که برخی از آنان عبارتند بودند از:

  • مدیرکل کمیته امداد : ایجاد بازارچه فروش محصولات در بخش در صورت همکاری مسئولین محلی
  • رئیس صندوق استان : ایجاد دفتر موقت در بخش برای تسریع و تسهیل در امور کارآفرینان
  • نماینده مجلس: اختصاص بودجه ای بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان در حوزه آبخیز داری و احداث سد
  • فرماندار دشتستان : افزایش بودجه دو شهر کلمه و بوشکان در شورای برنامه ریزی

توجه به بومی گزینی مسئولین بخش به خصوص بخشداری با توجه به تغییر چندین و چند باره این پست در سال های گذشته ، تعیین تکلیف وام های مسکن مدد جویان کمیته امداد ، توجه بیشتر در حوزه عمران و آبادانی بخش از خواسته هایی بود که اگر چه در موضوع این جلسه نمی گنجید ، اما تکرار و اسرار بر آنها توسط مسئولین و نمایندگان بخش نشان از اهمیت شان داشت.

از دیگر حاشیه های مهم ای جلسه : در موضوع بومی گزینی بخشدار ، سعادت با بیان اینکه این موضوع یکی از خواسته های اصلی ما نیز هست ولی تصمیم گیری  در این رابطه در اختیار فرماندار  می باشد ، در آستانه انتخاب بخشدار جدید ،  توپ را به زمین فرمانداری و استانداری انداخت.

عکس و خبر: عبدالخالق اسدی

]]>
http://deyaremehr.ir/51619/feed 0